Cardano, GitHub Üzerinden Değişiklik Rekorunu Tazeledi

Cardano Blockchain ağı geliştiricileri Vasil hard fork'u öncesi GitHub üzerinden 13.000 değişikliğe imza attı.

Cardano, GitHub Üzerinden Değişiklik Rekorunu Tazeledi

Kripto para piyasaları her ne kadar son dönemde pek iyi performans göstermese de aynı durum Blockchain sektörü için geçerli değil. Öyle ki birçok Blockchain projesi gelişimine tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle yakın zamanda Vasil hard fork'unu gerçekleştirmesi beklenen Cardano ve geliştirici ekibi oldukça aktif bir süreçten geçiyor. Öyle ki geliştiricilerin kullandığı GitHub projesi Mayıs ayından bu yana yüzde 5.4 artışla 44.8 milyona ulaşarak rekor tazeledi. Bu da GitHub üzerinden Cardano’yu son 30 gün içinde geliştirme faaliyeti açısından en iyi proje haline getirdi.

Bu geliştirme faaliyetler, yatırımcılar tarafından bir projenin “ciddiyetini” ve piyasadaki potansiyelini belirlemenin ana yollarından biri olarak kabul edildiğinden projenin gelişimi açısından oldukça önemli.

Tüm bunlara ek olarak Cardano’daki artan büyüme hızı, ağın altında yatan kripto para biriminin piyasa performansı üzerinde henüz etkili olmadı. Kullanıcıların çoğu, üzerindeki merkeziyetsiz uygulamaların çoğunluğu Vasil‘de uygulanan işlevleri kullanmaya başladığında bir tersine dönmeyi umuyor.

Bu haber Chip Online ve BTCHaber işbirliği ile hazırlanmıştır.