Casio'nun unutulmaz saat tasarımları!

Akıllı saatlerin "müthiş" işlevleri, 1990'ların bu efsane olmuş Casio'larında da vardı!

Casio'nun unutulmaz saat tasarımları!
The Verge

Apple Watch ve birkaç senedir piyasada olan diğer akıllı saatler, müzik çalma, TV'nizi kontrol etme, aktivitenizi takip etme gibi yeteneklere sahipler. Ancak bunları çok daha öncesinin saatleriyle de yapmanız mümkündü.

Tüm bu işlevleri bir arada sunmasalar da, Casio'nun 90'lı yıllardaki saatleri, adım saymaktan yüzey sıcaklığını algılamaya birçok ilginç işleve sahipti. Tabi, bu saatlerin bazılarını bulmak için Japonya'ya gitmeniz gerekliydi ancak belirli bir yaşın üzerindeyseniz, galerimizdeki Casio'lardan bazılarını hatırlayacağınızdan eminiz.

Casio'nun yıllar önceki müthiş saat tasarımları, galerimizde!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Peki neden Casio'nun güneş enerjili modellerinden birini listeye dahil etmedinizi sorsak ?

Demek bugün Casio takanların zaman algısı 1990'larda kalmış. Casio'nun sadece hesap makinasını kullandım. Bir yakınım galeride bahsedilmemiş maden mühendisi olarak hep Casio'nun topografi ölçer saat modeline sahip olmak istiyordu. Evet hayranları çoktu gençler tarafından beğenildi artık sadece nostalji ya da koleksiyonerlerin vitrinine yakışır. En ideal saat klasik belki kronograflı da olabilir klasik saat gerisi oyuncak evladiyelik olmaz, zamana değer taşıyamaz..

@29 Ocak 2016 08:11 Patek Philippe, Rolex, Omega takamayan, buna gücü yetmeyen ve iç geçiren gariban, dijital görünümü zengin, havalı diye bu modellere heves etmiştir. Burada hiçbir şahsı küçümseme yoktur, sosyo-ekonomik tespit var! Bugün elbette takılmaz adama gülerler, dedemden kalma köstekli takarım, Casio asla. Casio severleri kızdırmışsınız ama tespitler yerinde.

soldaki saatin aynısını hala kullanıyorum

@29 Ocak 2016 08:22 İlkokulu yıldızlı pekiyi ile geçince emmin mi aldı?

@29 Ocak 2016 08:22 Senin kim olduğunu biliyorum! 5. millenyum faciası, kendini gizleme niye adınla yorum yapmadın? Ayıp mı Casio takmak, takana zamanın ruhunu okuyamayan dinazor mu diyecekler sanki, kimin umrunda beğeniyosan tak, sevdiğin markanın arkasında dur ama şunu bil artık demode!

Casio saatleri çok severim ama zamanında orjinallerini bulmak benim oturduğum yerde zordu.Çinli arkadaşlar sağolsun zor ayırt edilebilicek cihazlar sürmüşlerdi bizim piyasaya.

Soldakinden hala bende var

Meşhur asker saatinin listede olmasi gerekirdi. Bence çok büyük eksiklik. Tamam çok özellikli değildi ama satışta tüm zamanların rekorunu kıran o efsaneyi hatirlamaniz ve hatirlamaniz gerekirdi :)

Casio Protrek halen kullanıyorum.

Casio CMD-40 modeli, yani fotoğrafta solda olan cihaz, 1996 yılında 8,5 milyon lira verip almıştım ve hala pilini takıp inatla çalıştırmaya devam ediyorum. Kullanmıyorum ama 20 yıllık saatimi görmek kimi zaman huzur veriyor

Türkiye için casio'nun önemi çoktur. Askere giden her Türk genci bir casio saat kullanır :)

soldaki saatten aynısı benim vardı..tv..açıp kapatıyordu...sene 94... ancak sorunlarıda çoktu...

Herkesin beğendiği kendine güzel :)) o günleri yaşamayan bilmez :(( o zamanda herkes merakına göre özellikte saat alır kullanırdı. Kimisi tv kumandası olan, kimi hesap makinesi özelliği olanı... o zamanların keyiflerinden biridir. Dediğim gibi o günleri yaşayan bilir.... Mehmet Can

Hey gidi günler soldaki kumandalı olandan vardı bende de :)

Teenager, çocuk saati!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir