CClenaer'a disk analiz aracı eklendi!

Windows temizleme aracı CCleaner, yeni yeteneğiyle bazı programları işsiz bırakabilir!

CClenaer'a disk analiz aracı eklendi!

Windows temizleme aracı CCleaner, son sürümüyle birlikte "disk analizi" işlevi de sunmaya başladı. Ücretsiz araç bu sayede sabit diskinizde tam olarak nelerin yer kapladığını bulmanızı sağlıyor.

Windows her ne kadar zararlıların hedefinde olsa da, müthiş bir işletim sistemi. Ancak Microsoft, bize hala kendi kendini temizleyen (veya gereksiz dosyaların birikmesine izin vermeyen) bir işletim sistemi sunmuyor. Bu durumda CCleaner gibi işini neredeyse kusursuz yapan temizlik araçları devreye giriyor.

CCleaner 5'teki "Disk Analyzer" aracı, piyasada bulabileceğiniz disk analizi araçlarının işlevlerini sunuyor. En iyi disk analizi aracı olduğunu söylemeyeceğiz, ancak sunulan işlevler çoğu kullanıcı için yeterli. Tools bölümünde bulunan Disk Analyzer, fotoğraflar, müzik, belgeler, videolar, sıkıştırılmış dosyalar, epostalar, "her şey" gibi öğeleri seçip, istediğiniz diski taramanıza izin veriyor. Sonuç, hem liste, hem de bir grafik üzerinde gösteriliyor.

CCleaner'ın asıl işlevi ise Cleaner aracıyla sisteminizin genellikle görmediğiniz, geçici internet dosyaları, küçük resim önbelleği gibi bölgelerini temizlemenize yardımcı oluyor. Bir önceki güncelleme, Duplicate Finder ile diskinizde birbirinin aynısı olan dosyaları bulmanıza olanak tanımaktaydı.

Piyasada CCleaner'ın yaptığı işin aynısını yapan Glary Utilities, SlimCleaner gibi araçlar da var. Ancak CCleaner, bu tür araçlar arasında çok kolay kullanılan arayüzüyle öne çıkıyor.

İndirin: CCleaner

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Yaklaşık 7 yıldır bilgisayar kullanıcısıyım bu program vazgeçilmezlerim arasın da.

Özellik hakikaten güzel, fakat arayüz çok çirkin. Windows 10 yapmacığı gibi, ama garip hissettiriyor. Yine de canımız kanımız.

güncellediğime pişman oldum. windows 7de windows 8e benzer bir tema ile çalışıyor. ayrıca tam ekran yaptığınızda en üstteki yazılar falan tam ortada bile olmuyor. güncellemeyi yapmayın. ben yaptım bir hata siz yapmayın.

@03 Oca 2015 17:04 O senenin çulsuzluğun :D Hala Windows 7 de olman senin sorunun :D

@03 Oca 2015 19:00 sorun bu değil koca egolu arkadaşım sorun her sistemin temasına uyumlu olmaması. ayrıca sanane istersem windows 98de kullanırım istersem xp'de sana mı kalmış benim ne kullanmam gerektiğine karar vermek?

@03 Oca 2015 19:00 Şimdi sana aile bireylerinin mümkün olan tüm dişileri de erkeklerini de içeren bir listeye hitaben bir yazı yazardım ama Senin kadar düşmedik henüz.

@03 Oca 2015 19:00 ha hahaa :)

@03 Oca 2015 19:00 Senin gibi crackli windows kullanmıyordur en azından

Bir zamanlar kullandığım favori 2 temizlik programından biridir (Diğeri de: Wise Care 365) ama artık bu tarz programları kullanmıyorum :)

bu cclaner neyi silmesine izin verip vermeyeceğimi seçmeme olanak veriyor mu? bunu soruyorum çünkü; advance system care`de veri artıklarının yanında, bütün web geçmişini de silmesinden bıktım!

@03 Oca 2015 17:33 evet soldan seçiyorsunuz

@03 Oca 2015 17:33 Seçenekler menüsüne gir oradan istediğin ayarı yapabilirsin bir de uygulamalar kısmından her bir uygulama için seçeneklerinden istediğini işaretleyip istediğini seçebilirsin.

@03 Oca 2015 17:33 Ayarlarını dğru yapınca istediğin her şeyi yapıyor.

@03 Oca 2015 17:33 İstediğinizi seçip silebilirsiniz, yani cevap:evet

@03 Oca 2015 17:33 teşekkürler arkadaşlar

Chip Windows için MÜTHİŞ dediyse... Gerçekten öyledir.

Advanced System Care bu özelliği 3 yıldır sunuyor, Glary Utilities ve Wise Care de bu özelliği uzun zamandır sunuyorlar. Üstelik çok daha gelişmiş özellikler ve daha kolay arayüzlere sahipler. CCleaner "parol ağrı kesici gibi bir yazılım" kullansanızda olur, kullanmasanızda. ne faydası ne zararı var.

GlaryUtilies'in portable versiyonunu kullanıyorum, sisteme zarar vermeden Ccleaner'den çok daha ayrıntılı ve derin temizlik yapıyor, tabiki nelerin temizleneceğine dair seçenekleride var.

Arayüz olarak da işlev olarakda Glary çok daha ileride.Şöyle söyleyeyim bu programa yeni eklenen özelliklerin çoğunluğu 2-3 ay önce toplu olarak Glary'ye geldi.

winapp2.ini dosyasını ekleyince müthiş oluyor.

Daha fazla yetenek eklenebilir

@04 Oca 2015 03:00 yorum efsane olmus. sırf bisey yazmak icin yazmayın.

6 yıldan beri kullaniyorum. bu programın eline su döken yok. Adamlara helal.

androidinkide bayaa iyi

CCleaner'i XP'den bu yana kullanırım atık dosya ve kayıt defteri temizliği için başka yazılıma muhtaç bırakmıyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir