Cep router'ı olur mu demeyin. TP-Link yaptı..

TP-LINK, sık seyahat edenler için çok fonksiyonlu bir ağ ürünü olan TL-WR810N'i satışa sundu.

Cep router'ı olur mu demeyin. TP-Link yaptı..

TP-LINK, hem seyahatlerde hem de evde kullanım için uygun, taşınabilir ve çok fonksiyonlu yeni ağ çözümünü satışa sundu. TL-WR810N model 'cep tipi' yönlendirici (router), rahat taşınan boyutu ve çok farklı işlevleri nedeniyle özellikle sık seyahat edenlerin yanında taşımak isteyebileceği bir ürün.

300Mbps kablosuz hıza sahip olan TL-WR810N küçük ve rahat taşınan bir boyuta sahip (85 x 75 x 28 mm). Kablosuz ağ konusunda gereken hemen hemen tüm ihtiyaçları karşılayabilen ürün, her yere taşınabildiği için özellikle seyahat edenler, sık yer değiştiren öğrenciler için ideal bir ağ ürünü. Birden fazla kullanım modu olan ürün sadece seyahatlerde değil, ev içi kullanım için de uygun.

Birden fazla kablosuz cihazın bağlanabileceği özel bir kablosuz ağ oluşturan bir yönlendirici olan TL-WR810N, bu özelliği ile otel odalarında çok işe yarayabiliyor. Ürünün başka bir kullanım modu ise Wi-Fi sinyal artırmayı sağlayan menzil genişletici (range extender) modu. Ev kullanımlarında bu mod sayesinde var olan Wi-Fi sinyallerinin kapsama alanı genişletilebiliyor. Özellikle öğrenci evleri, yurtlarda bu özellik çok işe yarayabiliyor. Ürünün bir diğer çalışma modu olan Client Modu ise, kablolu bağlantı gerektiren cihazları mevcut Wi-Fi ağına bağlamak için kullanılıyor. Erişim Noktası (access point) modu ise Wi-Fi özellikli cihazlar için bir ağ oluşturmayı sağlıyor. Üstelik bu farklı modlara geçiş de son derece kolay yapılabiliyor. Ürün üzerinde yer alan bir anahtar sayesinde modlar arasında geçiş yapmak mümkün.

Şarj Adaptörü Olarak Kullanmak da Mümkün

İş seyahatine gidenler bilgisayar, akıllı telefon ve TL-WR810N'i yanlarına alıp seyahate çıkabilirler, şarj adaptörüne bile gerek kalmaz. Çünkü ürün, üzerindeki USB girişi sayesinde akıllı telefon ve tablet bilgisayarları şarj etmek için bir adaptör olarak da kullanılabiliyor.

USB'den ağ üzerinde dosya paylaşımı için kullanılabilen bu girişe bir USB depolama aygıtı bağlanarak büyük dosyalar, multimedya içerikler ağ üzerindeki diğer cihazlarla paylaşılabiliyor. Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 46 USD + KDV.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Normal modeme usb tipi VINN gibi bir cihaz takarak aynı işlevi elde etmek varken neden bunu alalım ? Hem bu cihaz daha pahalı.

Sen de yorum yaz

Turhost