Cep şarjınız hiç bitmeyecek!

Cep telefonunuz sizi yarı yolda bırakırsa çaresiz değilsiniz. İşte yardımınıza koşacak bir donanım..

  • Halil Mollaoğlu
Powerstick: Acil durumlar için enerji deposu
Güç deposu: Acil durumlar için enerji kaynağı.

Eğer yolda giderken cep telefonunuzun veya iPod'unuzun enerjisi biterse Ecosol Solar Technologies firmasının ürettiği USB cihazı çok işinize yarayabilir. Powerstick adındaki cihaz sayesinde mobil cihazların bataryası yeniden doldurulabiliyor.

Powerstick USB belleği biçiminde bir batarya ve PC'de USB portu üzerinden şarj edilebiliyor. 90 dakikalık bir dolum süresinden sonra Powerstick maksimum kapasitesine ulaşmış oluyor ve enerjisini diğer cihazlar verebiliyor. Sürecin tam anlamıyla işlemesi için Sony Ericsson, LG, Nokia, Motorola, Samsung ve Blackberry'nin yanında Apple iPod uyumlu farklı adaptörler de kutu içeriğine dâhil edilmiş. Mini-USB kablosu da unutulmamış. Desteklenen tüm cihazların listesi Ecosol Solar Technologies web sitesinde mevcut.


Powerstick'in toplam kapasitesi 750 amper-saat ve fiyatı ise yaklaşık 70 Dolar (yurtdışı). Üreticinin web sitesinden temin edilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Bİr bilgisayara elektrik bulduktan sonra cep telefonuna da elektrik bulunabilir sanırım.Laptoptan şarj yapmaya kalksan bu seferde laptopa şarj bulman gerekecek :) Sadece sarj cihazının yanında olmadığı durumlarda işine yarayabilir.Pek işe yarayabilecek bir cihaz değil.

Cep telefonunun şarjı için alternatif birçok yöntemi kullanan cihaz çıktı son zamanlarda. Umarım bu çeşitlilik rekabet ortamı yaratıp fiyatları indirir ve bizim cebimize yansır :)

Çok güzel bişeymiş.

Çok pahalı, daha ucuza başka cihazlar var geçende 2 pil ile dolduran üstekilik yüksek kapasitede bil koyupta epey iyi performans veren issun s3300n tanıtmışlardı 21 ytl ve içine 2500 amperlik pil koyasınız çok daha fazla şarj eder.

güzel bişey süper ya acaba türkiyede varmı

wayyy süpermiş yaaav

Sanırım Türkiyede henüz yok.İstanbul dışındayım onun için emin de değilim.Dönüşte araştıracağım.

türkiyeye nezaman gelir kimbilir

Çok güzel olmasına karşın çok pahalı biraz daha ucuz olsa tam Süper olacakmış..

yanlış bilgi vermişsiniz 750 amper saat değil 750 miliamper saat bu telefon şarjınızın %70-%80 dolayında dolması demektir. okadarda süper bi ürün değil fiyatı aşırı derecede pahalı. kalem pille şarj cihazları var 10 lira içine birde şarjlı pil aldınızmı tamam. kat kat ucuza gelmiş olur.

Yedek batarya taşımak daha mantıklı,hem daha ucuz hem daha az yer kaplıyor..

750 ampersaat bukadar küçük hacme sığabilse, hemen 2-3 tane alır kendime pilli off-road otomobil üretirdim. 750 ampersaatlik bir pili 90 dakikada doldurabilmek için saniyede yalaşık 100 amperle doldurmanız lazım. cihaz kendi kendini takıldığı yere puntolar artık :))

TEKNOLOJİ İLE ÇOK İYİ ŞEYLER BİLİYORSUNUZ VE YAPIYORSUNUZ.

Bence berbat, bu teknolojiyi niye telefona entegre etmiyorlar :)

Fiyatı çok yüksek, daha ucuza benzer ürünler var aslında. Yinede Chip dergisine teşekkür ederiz, teknolojiyi tanıttığı için.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play