CES 2016'nın en iyilerini seçtik!

CES 2016'da tanıtılan yüzlerce yeni ürün ve teknolojinin arasından en iyilerini sizin için seçtik!

  • Zeynel A. Öztürk
CES 2016'nın en iyilerini seçtik!

CES 2016'nın önemli bir kısmı geride kaldı. Las Vegas'taki büyük teknoloji şovunda insan taşıyabilen drone'lardan modüler TV'lere, dünyanın en parlak üreticilerinin geleceğe yönelik müthiş fikirlerini görebildik. Peki CES 2016'nın en iyileri hangileriydi? İşte bizim seçtiklerimiz.

En iyi şov: HTC Vive Pre

HTC ve Valve'ın sanal gerçeklik girişimlerini ilk defa görmüyoruz, ancak Vive'ın son sürümü CES 2016'ya damgasını vurdu. Boyutları küçültülen cihaz, çıkışa hazır görünüyor.

En iyi akıllı telefon: Huawei Mate 8

Çin merkezli firma şu sıralar Nexus 6P ile sağladığı başarının keyfini çıkartıyor. Firmanın bir sonraki telefonu Mate 8 ise müthiş ekranı, hızlı parmak okuyucusuyla daha da iyi.

En iyi tablet: Samsung Galaxy TabPro S

Microsoft'un Surface'iyle yarışabilecek bir tablet ürettiyseniz, iyi bir tablet üretmişsiniz demektir. Windows 10'la çalışan Samsung Galaxy TabPro S, belki tableti baştan yaratmıyor ancak bunu başarıyor.

?En iyi laptop: HP EliteBook Folio G1

İsmine baktığımızda işe yönelik olduğunu görsek de, Folio G1'in görünümü bizi etkiledi. Dell XPS 13 ve MacBook'un iyi bir karışımı olan laptop'ta 4K ekran, USB-C, çok ince ve hafif kasa gibi ayrıcalıklar var. Bu arada Lenovo ThinkPad X1 Yoga OLED'in de atlanmaması gereken bir cihaz olduğunu düşünüyoruz.

En iyi televizyon: Samsung SUHD with Quantum Dot

Samsung'un Quantum Dot ekranlı TV'si, çerçevesize yakın 4K ekranıyla geleceğin çoğu TV'sinden iyi görünüyor.

En iyi dijital kamera: Nikon D500

Yüksek burst hızı ve buffer'ı ile yeni D500, DSLR olduğu kadar bir spor kamera. En ilginç özelliği ise Bluetooth üzerinden devamlı fotoğraf paylaşabilmesi.

En iyi ses aksesuarı: Panasonic Technics sl-1200G

Geçen seneki CES'i kasıp kavuran yüksek kaliteli ses, bu sene de etkisini sürdürüyor. Ancak bu kez dijital kayıtlarla değil, plaklarla. Panasonic Technics, plakları yeniden canlandıracak akımın önemli bir parçası olabilir.

En iyi hepsi-bir-arada PC: Origin Omni

Hepsi-bir-arada PC'ler genellikle müthiş görünüyorlar. Origin Omni ise bu cihazların sonunda performans konusunda masaüstü PC'lere yetiştiğini gösteriyor. 34 inç kavisli ekranlı, sıvı soğutmalı bu oyun PC'si, 3K çözünürlük sunuyor.

En eşsiz ürün: Parrot Disco

Drone'dan farksız bir araç olan Parrot Disco, insansız olarak uçabiliyor ve havadan video kaydedebiliyor. Parrot Disco'yu uçurmak için onu kağıt uçak gibi fırlatıyorsunuz.

En iyi otomobil teknolojisi: Chevy Bolt

Tek şarjla 320 km gidebilen tamamen elektrikli Bolt, Android Auto ve Apple CarPlay'le donatılmış harika bir otomobil.

En iyi oyun cihazı: HTC Vive Pre

HTC ve Valve'ın oyun başlığının yeni sürümü, sanal gerçeklik teknolojisini kadar iyi.

En iyi giyilebilir teknoloji: Sphero Force Band

Force Band, evinizde dolaşan küçük robotu, yani Sphero BB-8'i kontrol etmenize izin veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

CES 2016'nın en iyileri seçilmiş fakat biri eksik kalmış! Tüm bu teknolojik gelişmelere sadece ağzını en iyi açıp bakan tüketici toplumu ülkesi kategorisinde: Türkiye en iyisi olmuştur. Bu konuda birinciliği üretmeden tüketen dalında kaptırmayız, şimdi bu haber değeri taşımıyor mu? Oysa bu üretilen lüks metaları bize pazarlayacaklar.

@10 Ocak 2016 13:31 Biz yeni teknoloji silahlarımızı ces te tanıtmıyoruz şuan için silah odaklıyız düşmanımız çok kardeşim idare et ama yerli üretim teknlojide son 2015 yılında %70 istihdam olmuş bir çin olamayız ama japonlarla ortak iş yapabiliriz sadece sabret

@14 Ocak 2016 17:14 Nereye sabret?! Dereye su gelene kadar kurbağanın gözüne sinekler üşüşür. Bu palavraları yıllarca dinledik, önce küçük Amerika olacağız dendi sonra küçük Japonya sonra gündüz gözü Kızılay meydanında maytap atılıp AB'ye girdiğimiz yalanını pompaladı sayın hökümet bu da olmadı, onlara rekabet olsun alternatifsiz değiliz dendi Şanghay beşlisine yılışıldı onlarda yüz vermedi. Ortadoğunun yıldızı olacağız dendi kana buladılar daha sayayım mı? Birikmiş bilincimizle alay etmeyin.

@14 Ocak 2016 17:14 İki çeşit sanayi konsepti vardır ya Lüks ve ileri teknoloji kullanırsın ya da savaş sanayii, sürekli tehdit altında olduğumuz paranoyası ile silah üretmek en azından dışa bağımlılığı azaltsa da, nihayetinde adı üstünde silah kan demektir ve kan getirir. Ülkede aç işsiz sefil dolaşan insanları her sektörde Unilerle işbirliğine gidilip ekonomik altyapıya önem verip istihdam edilmeli ARGE yapılmalı. Bu hükümet ancak ibadethane açar uyusunda büyüsün benim milletim.

@14 Ocak 2016 17:14 Birader seçim meydanlarında umut satan MV adayları gibi iyi döktürmüşsün. Aç tavuk kendini darı ambarında zannedermiş. Seninle aynı ülkede mi yaşıyoruz?! Ülkenin ekonomik gelişmesi negatif, gelir dağılımındaki uçurum ortada, emeğin vahşice sömürüldüğü bir devri hiç bu kadar yaşamadık, açlık sınırının altında yaşayan nüfusdan haberin var mı, dört tarafımızla sıfır sorundan sırf soruna geldik, müsebbibi olanlar malumunuz! Ölme eşeğim ölme yaz gelince yonca yiyeceksin!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost