CES 2017'de Bizi Bekleyen 4 TV Trendi!

CES 2017'de ortaya çıkması beklenen yeni TV modellerine, işte bu 4 özellik damga vuracak!

CES 2017'de Bizi Bekleyen 4 TV Trendi!

Las Vegas'ta Ocak'ta başlayacak olan CES (Tüketici Elektroniği Fuarı), telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, ses ve video cihazları, otomobil teknolojileri, giyilebilir teknolojiler ve sayısını tahmin edemediğimiz aksesuarı önümüze serecek. Ancak televizyonlar, her zaman olduğu gibi CES'teki ilginin büyük kısmını üstüne çekecek . Biz de bu yazımızda CES 2017'de karşılaşacağımız TV trendleri hakkında sizleri şimdiden bilgi sahibi yapmak istedik.

OLED ekranlar

Büyük ekranlı OLED'leri toplu olarak üretebilen tek firma olan LG, bu avantajını kullanmaya devam edecek. Sony'nin OLED TV'si tanıtılsa bile, LG'nin panelini kullanacak. OLED TV fiyatlarının düşmesini bekliyoruz, ancak ne kadar düşeceğini etkinlikte göreceğiz.

HDR gibi reklam sözcükleri

Geçen sene karşımıza çıkan HDR teknolojisi, neredeyse her yere girmeye başladı. CES 2017'de tanıtılacak TV'lerin belki de hepsinin HDR özelliği sunduğunu göreceğiz. Ucuz TV'lerde HDR, görüntü kalitesini iyileştirmeyecek ancak üretici elbette size bunu söylemeyecek.

4K zamanı

Düşük çözünürlüklü TV'ler CES'te yine olacak ancak onlara rastlamakta zorlanacağız. Sergilenen TV'lerin neredeyse hepsi, 4K çözünürlüğe sahip olacak.

3D TV öldü, sırada kavis mi var?

Samsung, 3D özelliğini geçen sene tüm TV'lerinden kaldırmıştı. Bununla birlikte firma kavisli TV'lere dokunmadı. Rakip LG ise kavisli TV'lerini azalttı. Samsung'un kavisli TV'leri bu sene de satmaya çalışıp çalışmayacağını biz de merak ediyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

kavisli tv'nin avantajı ya da tercih sebebi nedir?

@30 Aralık 2016 16:26 Eskiden LED ekranları kavisli üretmek mümkün değildi. Bu teknoloji geliştirilince Kavisli ekranlar düz ekranlardan daha iyiymiş gibi lanse edilip piyasa hareketlendirilmeye çalışıldı.

kavisli ekrandan uzak durun bence.

3D nerede öldü? çoğu UHD TVlerde 3D var... kavisli panel tutmadı...

3D TV'ler bundan 3 sene öncesine kadar çok iyi idi fiyat performans olarak. Samsung EUES8000 modeli şuanki tv'lerin çoğundan iyi misal ancak piyasaya çok iyi ürün sürünce talep azalacağından, Samsung kendini düşündü.

kavisli ekranların kenarlarından 1 -2 yıl içinde ışık süzmesi gelmektedir.aman paranızı kavisli ekrandan yana kullanmayın derim ben yazık günah

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir