Chrome uzantılarının Edge'e geçişi çok kolay!

Microsoft, Edge'in Chrome'la yarışabilmesi için her yolu denemeye kararlı. İşte bunun son kanıtı...

  • Cenk Atlı
Chrome uzantılarının Edge'e geçişi çok kolay!

Microsoft Edge için sunulan uzantı veya eklentiler, geçtiğimiz beş ay boyunca Windows 10'un 14291 önizlemesi üzerinden Insider'lara sunuluyordu. Söz konusu özellikler şimdi de Windows 10 Yıllık Güncellemesi'ni yükleyen kullanıcılara sunulacak.

Yazılım devinin ayrıca Windows Store'da yeni bir uygulamayla Chrome uzantılarını Edge'e uyarlamayı kolaylaştırmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Halihazırda Windows Store'dan indirilebilen "Microsoft Edge Extension Toolkit" adlı bu yeni uygulamanın çok sayıda Chrome uzantısını Edge'le uyumlu hale getirmesi bekleniyor. Şu anda aralarında AdBlock, AdBlock Plus, LastPass, Amazon Assistant, Office Online, Pin It Button ve Evernote Web Clipper'ın da yer aldığı birçok uygulama Microsoft'un Edge tarayıcısı tarafından destekleniyor.

Henüz ilk aşamalarında olan Microsoft Edge Extension Toolkit'in zamanla geliştiricilerin de katkısıyla çok daha işlevsel bir hale gelmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Eklentilerle beraber güncel bir tarayıcı testi yapar mısınız?

Yıldönümü güncellemesiyle birlikte Edge müthiş oldu. Mouse'un tık sesini duymadan tıkladığınız yer açılıyor. Eklentiler çok iyi çalışıyor. Harika olmuş.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play