Chrome, Windows 10'u Dondurmaya Başladı

Windows 10 Nisan 2018 güncellemesini yükleyen bazı kullanıcılar, Chrome'u kullanırken düzenli olarak kötü bir sürprizle karşılaşıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome, Windows 10'u Dondurmaya Başladı

Bazı sorunlardan dolayı geciken Windows 10 Nisan 2018 güncellemesi, birkaç gün önce PC'lere dağıtılmaya başlandı. Güncelleme, işletim sistemine birkaç yeni işlev eklerken bazılarını da kaldırıyor.

Devasa güncellemeyi yükleyenler genellikle sorun yaşamasalar da, en azından bir önemli sorunun yaşandığı ortaya çıktı. Güncelleme işlemi sorunsuz olarak tamamlansa da bazı kullanıcılar, yüklemenin birkaç saat sonrasında Google Chrome nedeniyle sistemin donduğunu fark ettiler. Sorunu yaşayanlar, donan sistemin Ctrl + Alt + Del yöntemiyle bile eski haline getirilemediğini söylüyor.

Sorunu yaşayanlardan Neowin yazarı Usama Jawad, tuşlara basıp, laptop'un kapağını kapatıp birkaç saniye sonra açtıktan sonra Windows 10'un hiçbir şey olmamış gibi çalışmayı sürdürdüğünü söylüyor. Sorunu ilk defasında grafik sürücüsüne bağlayan Jawad, aynı sorunu 24 saat içinde en az beş kez yaşadığını belirtiyor.

Reddit'teki kullanıcıların farklı sistem yapılandırmalarında aynı sorunu yaşadığı anlaşılıyor. Neowin'e göre sorunu çözmenin tek yolu, laptop'u uyku moduna almak ve uyandırmak.

Microsoft'a bildirilen sorunun nedeni ve ne kadar yaygın olduğu şimdilik bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

eger chrome yuzundense microsoft ilk golunu attı demektir windows store icin birtane uygulama geliştirmeyen youtube da chorme dışında tum tarayıcılar performansız calışıyor demekki microsoftun canını sıktı google cakallıkları artık

evet chrome da bende sorun yaşıyorum win 10 güncellemeyi yaptıktan sonra başladı bu sorun öncesinde yoktu.

Aynı altyapıyı kullanan Opera 52.0 çökmediğine göre sorunun Chrome'da olduğu pekala söylenebilir. CCleaner her defasında temizlik yaparken IE bir sekme açık kapatmaya zorlayayımmı diye uyrı veriyor. Bugs mudur nedir anlaşılan Windows 10 Redstone 4 epey baş ağrıtmaya devam edecek. Bunlar Dona Sarkar'ın fevkalade iş çıkardığının göstergeleridir kendisini tebrik ediyorum...

Firefox'ta windows 10 da sistemi mavi ekrana düşürüyor. Özellikle flash kullanan sitelerde.

Debian 'e geçme zamanı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play