Chrome'da CTRL tuşunu kullanmanın 3 yolu!

Klavyenizdeki CTRL tuşunun, Chrome kullanıcılarının hayatını nasıl kolaylaştırdığını biliyor musunuz

Chrome'da CTRL tuşunu kullanmanın 3 yolu!

Klavyenizdeki CTRL tuşunu kullanarak birçok programda işinizi hızlandırabilirsiniz. Peki CTRL ile Chrome'da neler yapabilirsiniz?

1. CTRL tuşunda basılı tutarak birden fazla sekmeyi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz sekmelerin tümünü birden farklı bir pencereye taşıyabilirsiniz. Bunu yaparken CTRL tuşunu bırakmayın.

2. Herhangi bir sayfayı CTRL + D kısayolunu kullanarak yer imlerinize ekleyebileceğinizi muhtemelen biliyorsunuz. Bunun yanında CTRL + Shift + D kısayolunu kullanarak açık olan tüm sekmeleri aynı anda yer imlerinize ekleyebilirsiniz.

Yer imlerindeki herhangi bir klasöre sağ tıklayıp Tüm Yer İşaretlerini Aç seçeneğine tıklayarak tümünü aynı anda açabilirsiniz.

3. CTRL + Shift + Del tuşlarına basarak Tarama Verilerini Temizleme kutucuğunu çağırabilirsiniz. Böylece pencere ulaşmak için geçmeniz gereken birkaç adımdan tasarruf etmiş olacaksınız.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

CTRL+T, New Tab CTRL+SHIFT+T, New İncognite Tab CTRL+N ,New Window CTRL+H : History CTRL+J : Downloads ... zaten görülüyor listede. Laf olsun torba dolsun diye bir yazı olmuş sanki.

torba da dolmamaış zati

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir