Chromuim'lu Edge, Sadece 64-Bit Olacak

Chromium tabanlı Microsoft Edge, bir süre için yalnızca 64-bit Windows 10'da çalışabilir!

Chromuim'lu Edge, Sadece 64-Bit Olacak

Microsoft'un gölgede kalan web tarayıcısı Edge'in açık kaynaklı Chromium motoruna geçiş yapacağı, geçen sene Aralık'ta açıklanmıştı. Web tarayıcısı, bu değişiklik sonrasında Windows 10'dan ayrılabilecek, Windows 7, Windows 8.1 ve macOS'ta da kullanılabilecek.

Edge'in yeni keşfedilen bir dokümantasyon sayfası, tarayıcının ön izleme sürümünün sonunda geleceğinin habercisi olabilir. Bu noktada bazı kullanıcıları üzecek bir ayrıntı, yeni Edge'in sadece Windows 10'un 64-bit sürümünde çalışacak olması. Bunun yanı sıra Windows 7, Windows 8.1, macOS'un da ön izleme sürümlerine ulaşamayacağına inanılıyor.

Sevindirici olan, Edge'in Windows Insider Program'a üyelik gerektirmeyecek olması. Dolayısıyla Edge'i denemek için Windows'un önizleme sürümlerini kullanıyor olmanız şart olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Edge hiçbir zaman bir Firefox veya bir Opera olamaz; çünkü MS garipötesi bir şirket. Saçma sapan tasarımları, teknolojileri doldurur içine ama asıl doldurması gerekenleri doldurmaz. Bu dünyaya dört dörtlük bir Pardus Projesi şart ama benim de Devlet ile alakam olması sözkonusu bile değil. MS'in ayakta kalmasının tek nedeni dünyayı yöneten sistemin işletim sistemini üretmesidir...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play