Çift ekranlı akıllı saat hayali!

"Akıllı saatlerde bir şeyler eksik" diyenlerden iseniz, bu fikir hoşunuza gidebilir!

Oynat Çift ekranlı akıllı saat konsepti "Akıllı saatlerde bir şeyler eksik" diyenlerden iseniz, bu fikir hoşunuza gidebilir!

Akıllı saatlerde genel anlamda bir eksiklik olduğunu hissediyorsanız, sıkı durun. Sizin gibi düşünen birkaç kişi, bant ve mıknatısların gücünden faydalandı ve son derece basit bir çözüm üretti.

University of Calgary'den Teddy Seyed, Dartmouth College'dan Xing-Dong Yang ve University of Waterloo'dan Daniel Vogel tarafından ortak olarak geliştirilen Doppio konsepti, çalışan iki dokunmatik ekrandan oluşuyor. Ekranlardan bir tanesi, bileğinizdeki ekrandan tamamen ayrılabiliyor, saatin üzerine veya yanına yapıştırılabiliyor.

Çoklu ekran konseptleri yeni olmasalar da, gerçek hayatta Nintendo ürünlerinin dışında çok fazla rastlanmıyorlar. İki ekranlı bir akıllı saatin, giyilebilir teknolojilerin sorununu nasıl çözeceği ise ayrı bir soru işareti. Yine de çalışma, bizce saygıyı hak ediyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

2 bant mıknatıs diyorsunuz ama yazılım da var işin içinde. Yanına takınca farklı ekrana geliyor etkileşim halindeler yani

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir