Dahiyane bir fikir, dahiyane bir site: Sadece içinde geçen bir kaç kelime ile unutulmuş filmleri bulun

İçinden sadece birkaç cümle veya kelimeyi hatırladığınız ama adını bile unuttuğunuz dizi ve filmleri bulmak istiyorsanız; bu dahiyane site tam size göre...

Sadece içinde geçen bir kaç kelime ile unutulmuş filmleri bulabilirsiniz

Bazı filmleri izledikten sadece birkaç saat sonra unutabilirsiniz. Ancak aynı şekilde, bazı filmler yıllar sonra bile aklınızda kalır. Bazen de filmdeki belirli bir unvanı veya kişiyi değil, tekil isimleri, kelimeleri ve cümleleri hatırlarsınız.

playphrase.me web sitesi, tek tek kelimeleri ve cümleleri aramanıza olanak tanıyan bir site ve size tam olarak girdiğiniz kelimeleri içeren bir dizi veya film sunabiliyor. Ancak bu noktada, web sitesinin şu anda neredeyse sadece İngilizce olarak kullanılabildiğini ve bu nedenle yalnızca İngilizce kelimelerle yaptığınız aramaların bir sonuç getirebileceğini belirtmekte fayda var. Ama yine de Fransızca, İtalyanca veya Almanca ile de şansınızı deneyebiliyorsunuz.

Web sitesine ilk kez girdiğinizde bir kelime veya cümle rastgele seçilerek ilgili film sahneleri gösteriliyor. Sonrasında kendi ifadelerinizi arayabiliyorsunuz.

playphrase.me sitesi, size şunları sunuyor:

Arama çubuğu: Aşağıda yer alan arama çubuğuna herhangi bir kelimeyi veya kelime öbeğini girebilirsiniz. Web sitesi sahneleri otomatik olarak ekrana getirecektir.

Otomatik Tamamlama Önerileri: Daha önce yazdığınız kelimelerin yanında, ifadenin nasıl devam edebileceğine ilişkin öneriler açık gri renkte görünüyor. Ek otomatik tamamlama önerilerini görüntülemek için klavyenizdeki sağ ok tuşunu kullanabilirsiniz.

Arama sayısı: Web sitesini ücretli bir şekilde desteklemediğiniz sürece, görüntüleme her arama başına beş sahneyle sınırlıdır. Ancak, bir hesap oluşturmadan istediğiniz kadar çok kelime öbeği arayabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Her sahne için ilgili filmin adı ve yayınlanma yılı görüntünün sağ alt kısmında yer alıyor. Kaynağa tıkladığınızda resmi IMDB web sitesine yönlendiriliyorsunuz.