Dedikodu: Note 6, Android N ile gelecek!

Yeni bir dedikodu, Galaxy Note 6 için bizce gerçek olması zor bir iddia ortaya atıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Dedikodu: Note 6, Android N ile gelecek

Samsung, yeni Galaxy Note'larını genellikle IFA'da tanıtsa da, yeni telefonun beklenenden erken tanıtılacağına dair söylentilere her sene rastlıyoruz. Şimdi, Galaxy Note 6 için karşımızda benzer bir söylenti var.

Kore kaynaklı yeni bir dedikoduya göre Galaxy Note 6, beklenenden birkaç ay önce, Temmuz'da piyasaya sürülecek; üstelik Android'in en son sürümü Android N ile gelecek.

Google'ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümün Android N olacağını biliyorduk. Geliştiricilere yönelik bir ön izleme sürümü indirmeye sunulan Android N, henüz final aşamasına ulaşmış değil.

Google ise OEM'lerin Android N'ye erişiminin yaz aylarında sağlanacağını söylüyor . Bu nedenle Samsung'un Android N'yi Galaxy Note 6'ya yetiştirmesi için çok çalışması gerekecek. Ancak Samsung'un güncellemeler konusunda genellikle yavaş kaldığını hesaba katar ve biraz gerçekçi olursak, en yeni Android'in, Galaxy Note 6'ya yetişmesinin zor olduğunu söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

İddia gerçeği yansıtıyor. Olunca görürüm sizi. Her şeye olmaz olmaz diyorsunuz içten içe olsun olsun diyorsunuz. İkili oynamayın açık ve net olun!

Tespitinize ben de SONUNA KADAR katılıyorum.Ayrıca anlamadığım bir nokta bu dandik samsung dünyanın en fazla telefon satan firmasıyken NEDEN güncelleme yapmakta bu kadar gerizekalıca davranıyo?Hayır koskoca dünyada güncelleme yapabilecek mühendis mi kalmadı acaba?Hayır hayır öyle olsaydı Apple en eski telini bile güncelleme çıkar çıkmaz 1 ay içinde güncelliyo ayrıca 5 senelik telini bile güncelliyor. Yazıklar olsun samsung...

@23 Mart 2016 17:40 Çok basit, en yeni sürümden faydalanılması için en yeni telefonlar alınsın istiyor Samsung. Böylece kazançlı çıkan yine Samsung oluyor.

s6 edge sahibiyim 1 senedir DAHA ANDROİD 6 GELMEDİ!Lanet olsun böyle işe paramı geri verin!

@23 Mart 2016 17:41 Bende 1 senedir S6 sahibiyim. Banada şansa bugün güncelleme denetlerken geldi. Anlamadım Samsungun S6/S6Edge serisiyle sorununu

@23 Mart 2016 17:41 S6 edge kullanıyorum ama 6,1 güncellemesini kullanıyorum nasıl gelmez ki size

eski modellere 1 yıl sonra anca güncelleme veriyor ama maşallah konu yeni modele gelince hep en yeni sürüm

Temmuza yetişmez önce Nexus ile tanıtılır 3 ay sonra diğer oem üreticilerin reklam ve pazarlamada kullanmalarına izin verilir yani en iyi ihtimalle Eylül ayında tanıtılır i.

GM 4G ile beta olarak Android N'i kullanıyorum. Pili sanki M e göre biraz fazla kullanıyor. Ama kullandığım haliyle bile Beta olmanın dışında. Ne kitlendi şimdiye kadar. Nede başka bir sıkıntı yarattı pil dışında. Şu haliyle bile bence kullanılabilir. (Bu arada GM 4G android one direkt google'dan güncelleme alan bir telefon). Bence yetişir. Diğer firmalar bile isterlerse yetiştirirler. Samsung'a özgü bir durum değil bence bu. Çünkü bana göre Android N neredeyse hazır ;)

Samsung tüm yeni çıkan ucuz ve amiral gemilerine hızlı bir şekilde güncellese daha çok satar.

Note 3 den Note 5e geçtim Yeter artık üretmeyin.5i alırken 6 çıkıyor nedir bu hız üstelik çok büyük farklılıklar olmuyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost