Defkey: Aradığınız Klavye Kısayolları Artık Burada

Sık kullandığınız programların klavye kısayollarını bilmiyorsanız, yavaşsınız demektir! İşte sizi hızlandıracak adres...

Defkey: Aradığınız Klavye Kısayolları Artık Burada

Sıkı PC kullanıcılarının çoğu, her gün kullandıkları programlarda klavye kısayollarından faydalanıyor. Fareyle hayatımızın kolaylaştığından hiç şüphe yok, ancak aynı işlevleri tekrarlamak gerektiğinde de klavye kısayollarının üstüne yok.

Defkey.com dilediğiniz programa ait klavye kısayollarını kolayca bulmanız için hazırlanmış, sürekli olarak büyüyen, yeni bir web sitesi. Şu an 400'e yakın programın kısayollarını barındıran web sitesinin amacı, verimliliğinizi artırmak. Bu nedenle site, kısayol tuşlarının ve açıklamalarının dışındaki detaylardan bahsetmiyor.

Sitenin ilginç bir işlevi, kısayollara tıklayarak, aynı tuşların başka hangi programlarda hangi amaçla kullanıldığını görebilmeniz. Örneğin Chrome'un kısayollarına bakarken Ctrl + H'nin üzerine basarak bu kısayolu kullanan tüm programları görebiliyorsunuz. Programları paylaşmanın yanında, dilerseniz sadece belirli bir kısayolu, yanındaki paylaş düğmesine basarak arkadaşınızla paylaşabiliyorsunuz.

Tüm klavye kısayollarını Türkçe ve İngilizce dillerinde önünüze sunan Defkey'in programları, tuşları ve açıklamaları aramanızı sağlayan pratik bir arama işlevi de var. Bu arada Defkey'in CHIP Online çalışanlarından Zeynel Öztürk'e ait bir proje olduğunu da belirtelim.

Önerilerinize ve kısayol paylaşımlarınıza açık olan siteye Defkey.com adresinden ulaşılabiliyor. Kısayollara başlayacak bir yer arıyorsanız, en çok merak edlien klavye işaretlerini gösteren bu sayfa ilginizi çekebilir.

ADVERTORIAL

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz