Dell üç çekirdekli AMD sistemler mi üretecek?

Dell'in AMD sistemlerden vazgeçeceği söylense de yeni üretilen sistemler bunu yalanlıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Dell üç çekirdekli AMD sistemler mi üretecek?
Dell: AMD sistemlere destek devam ediyor.

Dell'in AMD'den vazgeçtiğini düşünenler varsa bu haber ile sevinebilirler. Bazı kaynaklara göre Dell ticari kullanıma yönelik AMD tabanlı yeni bir bilgisayar-serisi geliştiriyor. İlk bakışta Dimension C ve E serilerine göre pek bir değişiklik yok gibi gözüküyor. Fakat yapılan değişikliklerin çoğu kaput altında.

"Heineken" kod adındaki bilgisayarların resmi ismi OptiPlex 740 ve 740 Enhanced olacak. 740 modeli ya tek çekirdekli ya da çift çekirdekli Athlon 64 gelecek ve GeForce 6150LE ekran kartını kullanacak. 740 Enhanced modeli ise üç ve dört çekirdekli Phenom işlemcileri takdim ediyor. Phenom'lar GeForce 6150LE/nForce 430 anakartlara takılı olarak gelecek fakat çok enteresandır ki, Dell bu sistemlerde entegre bir grafik çözümü kullanmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Sunucu tabaninda kimse uc kurus asagi verecegim diye islemci performansini yariya indirmez. Pek tutmaz bu is su anki kotu AMD islemci performansiyla. AMD karsiti degilim, hatta taraftari dahi sayilabilirim ama Intel islemci performansinda acik ara one gecti.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play