Discord'un geçici bir süre için yayınladığı Parti Modu, bazı işlemcilere pek de iyi gelmedi

Discord'un 7'inci yılını kutlamak için geçici olarak sunduğu Parti Modu, bazı işlemcilerin kaldırabileceğinden daha ağır çıktı.

Discord'un Parti Modu, bilgisayarları zor durumda bıraktı

Discord, yedinci yıldönümünü kutlamak için kısa süre boyunca yeni bir Parti Modu sundu. Ancak eğlenceli bu yeni özellik, CPU kullanımınız açısından bakıldığında sisteminizde çalıştırmak istediğiniz bir şey değil gibi görünüyor.

Parti Modu, tezahürat yapan kalabalıklar, konfeti ve yazarken görünen birleşik sayaç gibi bazı sesli ve görsel değişiklikler ekleyen, gerçek kullanıcı avantajı olmayan tamamen görsel bir eklenti. İşlevsel bir kullanımı olmasa da, kısa bir süre için kullanmanın kesinlikle ilginç olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak, PC Gamer tarafından bildirildiği üzere, tüm bu ilgi çekici konfeti patlamaları ve diğer çeşitli parti temalı efektler işlemcinizi fazla yorabiliyor. Hatta bazı kullanıcılar, yalnızca yeni modu açmalarının CPU kullanımında %30'luk bir artışa sebep olduğunu iddia ediyor.

Özelliği kullanırken sorun yaşayanlar için resmi Discord Desteği tarafından önerilen sorun giderme bilgisi ise şu şekilde: "Azaltılmış Hareketi etkinleştirdiyseniz, Parti Modu ile çakışabilir. Bu ayarı Kullanıcı Ayarları > Erişilebilirlik > Azaltılmış Hareketi Etkinleştir'e giderek ve açma/kapama düğmesinin açık olup olmadığına bakarak kontrol edebilirsiniz. Lütfen Konfeti ve Ekran Sarsıntısı dahil Parti Modunun belirli özelliklerinin, Azaltılmış Hareketin etkinleştirilip etkinleştirilmemesine bağlı olarak devre dışı bırakılacağını unutmayın."

Parti Modu 13 Mayıs Cuma akşam saat 8’den, 17 Mayıs Salı sabah 3’e kadar yalnızca bir hafta boyunca çalıştığı için bu iddiaları doğrulamak artık mümkün değil. Ancak deneyiminizi optimize etmek veya görünümü kendi stilinize uyacak şekilde kişiselleştirmek için çeşitli temalar ve eklentilerle denemeler yapabilirsiniz.