DorukNet'ten Yeni Bir Yatırım Daha!

Türkiye'nin ilk bulut servis sağlayıcısı DorukNet, yatırımlarına devam ediyor!

DorukNet'ten Yeni Bir Yatırım Daha!

Bilişim sektöründeki 26 yıllık deneyimiyle, 30 bini aşkın kurumsal müşterisine veri merkezi hizmeti sunan DorukNet, bulut servislerini verdiği platformunu Flash Storage'a taşıdı. 1993 yılında Türkiye'nin ilk internet servis sağlayıcısı olarak adını duyuran ve 2011 yılında Microsoft Hyper-V üzerinden Türkiye'de ilk bulut servisi hizmetini sunan DorukNet, kablosuz internet erişim platformu olan Wispotter markasıyla da  binlerce lokasyonda her ay 1 milyonu aşkın kişiyi internetle buluşturuyor.

İşlem süresi mikrosaniye seviyelerine düşüyor

Flash Storage teknolojisiyle kurumların hız, performans ve verimlilik beklentisini maksimumda karşılayacaklarını belirten DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, "İşlem sürelerini mikrosaniye seviyelerine indirerek veri iletişiminde yaşanan gecikme sorunlarını ortadan kaldırıyoruz. Her tür iş yüküne uygun yeni altyapımız sayesinde, büyük veri işleme ve analitik, iş zekası, veri madenciliği gibi yüksek performans gerektiren uygulamalar için güvenilir, ölçeklenebilir  çözümler sunuyoruz." dedi. Flash Storage, geleneksel depolama yöntemlerinin güç tüketimlerinin %10'u ile 10 kat daha fazla performans sağlıyor. Bellek kullanımında verimliliği artırırken, sunucu bazlı veri transferlerinde bellek kullanımını optimize ederek veri akışını hızlandırıyor. Flash Storage, performans avantajının yanı sıra dayanıklı yapısıyla veri güvenliği konusunda büyük fayda sağlıyor.

Coğrafi bulut hizmeti yeni yatırımla Antalya'ya genişliyor

45 bini aşkın alan adı ve 500 binden fazla e-posta hesabını bünyesinde barındıran DorukNet, 2019'un ikinci yarısından itibaren bulut altyapısını, 1998'de Antalya'da kurduğu Felaket Kurtarma Merkezi'ne genişletmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, "DorukNet olarak Türkiye'de ilkleri gerçekleştirmekten dolayı onur duyuyoruz. Mart ayı başında bulut platformumuzu Flash Storage'a taşıdık. Yılın ikinci yarısında ise hizmet sürekliliğimizi daha da arttıracak olan coğrafi düzeyde bulut hizmetini vermeye başlayacağız. Bu kapsamda bulut platformumuzu Antalya'ya genişletme çalışmalarına başladık." dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play