Dünyada bir ilk: Windows 10'lu televizyon!

Windows 10'lu bir televizyona sahip olmak ister miydiniz? Bu artık mümkün!

  • Ercan Uğurlu
Dünyada bir ilk: Windows 10'lu televizyon!

Microsoft, Windows işletim sistemiyle yıllardır hayatımızın içinde. Gerek bilgisayarlarımızda, gerek cep telefonlarımızda karşımıza çıkan o pencereli logo, bundan sonra oturma odalarımızda televizyonlarımızda da bizleri karşılayabilir. Zira bunun yolu açılmış durumda. Hindistan menşeli Videocon isminde bir şirket, yeni tanıttığı "dünyanın ilk hibrit Windows 10'lu LED TV"si ile bunu bizlere gösteriyor. Microsoft ile işbirliği içinde olan Videocon, 32 ve 40 inç olarak geliştirdiği LED TV'lerinde, Windows 10 işletim sistemini çalıştırıyor.

"Bir dokunuşla PC, bir dokunuşla TV" mottosunu taşıyan Videocon'un Windows'lu TV'si, Full HD çözünürlüğünde bir panelin ardında, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza bulunduruyor. Ayrıca 128 GB'a kadar microSD kart desteği de televizyonda sunulmuş durumda. HDMI, Wi-Fi gibi popüler bağlantıların da yer aldığı TV'ler, Windows 10 işletim sisteminin yanı sıra Microsoft Office'i de barındırıyor.

Android işletim sisteminin televizyonlarda bir hayli yaygın olduğunu düşünürsek, Microsoft'un bu pazarı da boş bırakmak istememesi gayet anlaşılır bir durum. Microsoft'un desteğini alan şirketin hedefi de elbette Windows 10 işletim sistemini farklı boyutlu modellere de taşımak. Şu an 32 inç'lik Windows 10'lu model 610 dolar, 40 inçlik model ise 810 dolar fiyat etiketine sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

tek kelime ile çöp... buna 5¢ veren enayidir...

@GORT cehalet çok kötü bişi olsa gerek senin gibi

@GORT bi bitmediniz...

@01 Kasım 2015 01:17 asıl bunu alan cahildir... isimsiz korkak...

Skynet'e yeni adım geliyor...

Androide 100 basar derim ben...

All in One Pc nin büyütülmüş hali sadece.

Yarayışlı olması oldukca büyük. Kablosuz klavye ve maus yada Cortana metoduyla Hem oyun hem tv özelliğini barındırabilecek kadara iyi.

Windows varsa hiç bulasmam

Yıllardır beklediğim haber. Bu kutucuklu tasarımın en çok tv lere yarayacağını düşünüyorum ben. LG nin sihirli kumandası gibi bir cihazla birlikte çok rahat bir kullanım sağlayabilir.

smart tv lere 10 basacağı kesin

Hdmi dan bağlanan atom işlemcili dünya kadar windowslu tv box stick var. Yeni bişeymiş gibi anlatmak çok yanlış!

Windows neyse Apple o. Apple neyse Google o. Google neyse yahoo o... Genesis neyse skynet o. :P

5 adet ms koyunu gördüm...

@GORT Sen git dandik dandroidini kullan bedava verseler dandroid almam kullandım çok kötü android one da kötü nexuslar berbat ötesi ya Apple ya Microsoft gerisi yalan.

Web os yada androidli olacağına windows'lu olması daha iyi olur.

Radeon playeri yükle 16mbit internet en az 4gb sistem belleği 2.5ghz lı bir işlemcili bilgisayar bütün dünya kanallarını gösteriyor

27 inclik led monitörüde unutmayalım

Sen de yorum yaz