"Dünyanın en hızlı cebi" Ascend D tanıtıldı!

"Dünyanın en hızlı cebi" olduğunu iddia eden canavar ortaya çıktı! İşte markası, özellikleri...

  • Zeynel A. Öztürk
"Dünyanın en hızlı cebi" Ascend D tanıtıldı!
Telefona ait bir reklam panosu (üstte) MWC'de tanıtılmadan kısa bir süre önce sızmıştı.

Cep telefonu üreticisi Huawei, "dünyanın en hızlı cebi" olduğunu iddia ettiği dört çekirdekli Ascend D'yi Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

"Stok" Android 4.0 ile gelen cep, 4.5 inç ekrana ve 720p çözünürlüğe sahip. İşlemci olarak Huawei'nin kendi yapımı yeni K3V2 1.5GHz dört çekirdekli işlemciye sahip cep, sadece 8.9mm kalınlığında.

8 megapiksel çekim yapabilen kamerasıyla 1080p video da kaydedebilen Ascend D'nin ön yüzünde video-konferansa yönelik 1.3 megapiksellik bir kamera bulunuyor. Dolby Digital 5.1 çevresel ses özelliğine sahip cep, earSmart teknolojisi ile gürültüleri azaltmayı amaçlıyor. 1800mAh gücündeki pile sahip cep, Huawei'ye göre yeni işlemci teknolojisiyle beraber uzun süre açık kalabiliyor.

Cebin gerçekten "en hızlı" cep olup olmadığını testler ortaya çıkaracak. Bu arada Huawei, MWC'de sadece Ascend D'yi tanıtmakla kalmadı. Ascend D quad XL adındaki yeni cep, 2500mAh'lik koca bir pille geliyor. Tanıtılan üçüncü cep olan Ascend D1 ise D'nin çift çekirdekli sürümü.

Ascend D'yi yakından görmek istiyorsanız, ikinci sayfamızı tıklayın.

Huawei'nin cep bombası Ascend D'den görüntüler

Huawei'nin cep bombası Ascend D'den görüntüler

Huawei'nin cep bombası Ascend D'den görüntüler

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

kışın ısınmak için ideal elleriniz üşümez...

Bence artık Apple'ın yaptığı gibi telefonun ön yüzünden marka ismini kaldırmak lazım. Sadece arka kapakta olması yeterli. Görmemişlik yapar gibi isimlerini gözümüze sokmanın anlamı yok.

eğer haberdeki gibi kendi işlemcileri ile geliyse bu cihaz vay piyasanın haline

he 1 ghz yetmiyordu çok yavaş geliyordu zaten. Pazarlama yöntemleri bunlar, milisaniyelik hız farkı için bu kadar para bayılmaya değmez.

On yüzdeki tasarım HTC ' yi andırıyor

Galaxy S teki Hummingbird 1 GHz Cortex-A8 yetiyor da artıyor bile,gerçekten paranın hakkını veren güçlü bir işlemci(performans,istikrar ve hız bir arada) :))

bana göre batarya çok zayıf.4 çekirdekli telefona en az 400-5000mah pil lazım...ayrıca ram da düşük.4 çekirdeğe en az 2.5ghz ram lazım.ben gs2 kullanıyorum 1 gb ram var.....

Sen de yorum yaz