Edge Chrome Eklentilerini Destekleyecek

Microsoft, Chromium'a geçecek olan Edge'in kaderini değiştirmeye aday bir açıklama daha geldi!

Edge, Chrome Eklentilerini Destekleyecek

Microsoft, web tarayıcısı Edge'in Chromium motoruna geçmesiyle birlikte Google Chrome eklentilerini de destekleyeceğini doğruladı.

Chrome eklentileri, web tarayıcısına VPN, reklam engelleme, parola yönetimi gibi birçok ek işlevi getirebiliyor. Edge'in kendi eklentileri olsa da bunların sayısı, Chrome'un eklentilerinin yanında çok az. Chromium tabanlı Edge'de Chrome eklentilerinin desteklenmesi, Microsoft'un web tarayıcısının en önemli dezavantajlarından birinin ortadan kalkması anlamına gelecek.

Edge'in gelecekteki Chroimium tabanlı sürümü, bu özellikleri sayesinde kullanıcıları Chrome'a veya diğer rakiplere geçmekten vazgeçirebilir. Edge, Windows 10 ile yüklü olarak geldiğinden, kullanıcılar Chromimum tabanlı Edge'de kalmayı düşünebilir.

Microsoft'tan Kyle Alden, UWP uygulama geliştiricileri için de iyi bir haber verdi ve EdgeHTML motoru için geliştirilen UWL uygulamalarının çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Tekelcilik tehlikesine karşı Chromium tabanlı internet tarayıcısı kullanan herkesi Firefox'un "Quantum Gecho" su gibi farklı işletim motorları olan tarayıcıların birini daha bilgisayarına kurmaya davet ediyorum. Çünkü nerede tekelleşme olursa orada yeni teknolojilerin gelişmesi duraksamaktadır teknoloji âleminde. Bilge Baykuş

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play