Efsane Nokia özelliği geri geliyor!

Microsoft, Nokia'nın efsane telefonlarında gördüğümüz efsane özelliği geri getiriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
"Çift dokunarak uyandırma" geri dönüyor!

Windows Phone 8.1'in özelliklerinden bir tanesi, telefonunuzun ekranı kapalıyken ekrana çift dokunarak onu açmanıza izin vermesiydi. Bu işlev Windows 10 Mobile'a taşınmadı; bu yüzden Windows 10 Mobile sahiplerinin güç düğmesini kullanmaları gerekiyordu.

Microsoft'tan Gabe Aul, Nisan'ın sonundaki bir tweet'inde çift dokunuş işlevinin Windows 10 Mobile'a gelebileceğini, bunun için işleve oy vermemizin gerektiğini söylemişti.

Bu tweet'in paylaşıldığı tarihten bu yana işlev hakkında hiçbir şey duymamıştık. Ancak Microsoft mühendisi Goran P, kullanıcılardan gelen geri bildirimlere verdiği bir cevapta şunları söyledi:

"Çift dokunma işlevini destekleyen cihazlara bu desteği eklemek üzere çalışıyoruz."

Goran işlevin hangi cihazlarda desteklendiğini söylemese de, Lumia 950 ve Lumia 950XL'nin çift dokunuşu desteklediği anlaşılıyor. Hatta Gabe Aul, bir tweet'inde işlevin Lumia 950XL'ye geleceğini doğrulamış bulunuyor.

Çift dokunarak uyandırma işlevinin yakında Insider yapılarında kendini göstermesini bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

sildiği özelliği geri getirmeye "çalışan" sahte şirkettir microsoft.

@24 Mayıs 2016 12:23 Aynen... Düzeltmek değil bunların ki, necisi kar ile örtmek. En fazla güneş açana kadar saklayabilirler, kokmaya başladı bile.

Lumia 920 kullanıyorum. Windows 10 Insider yüklü ve bu özellik uzun süredir var;) Belki Microsoft Lumia adıyla çıkan telefonlar içindir.

lumia 930 kullanıyorum. İnsider win10 mobile yüklü. Hiç çift tıklamanın çalışmadığı bir sürüm görmedim

@24 Mayıs 2016 14:37 Lumia 930 da bo özellik zaten var(dı). Windows 10 güncellemesi ile birlikte devam ediyor. Cihaz, frimware güncellemelerini almadığı için sıkıntı olmadı. Tabi bu bir başarı değil bir eksiklik ve bazı sorunlara da neden oluyor. Hazır benim gibi bir 930 zede bulmuşken, mesela, 4 adet mikrofonu olan ve surround ses alması gereken cihazla neden handsfree görüşme bile yapılamadığı konusundan bahsedelim mi biraz (?)(!)

Ters çevir sessize al gibi ek opsiyonları atlamışlar (yada muhtemel görmezden gelmişler). Gestures uygulamasını, Windows 10 a taşısınlar, sorun kalmaz zaten...

dalga geçiyorlar la resmen. ölü bir sistemi mıncıklayıp,gıdıklayıp eğleniyorlar herhalde kendilerince. millet de saf gibi cihazlarla programlarla ilgileniyorlar iyi bari diyor.

yeni bişey değilki çift tıklamayyı destekleyen tlefonlar win10 önizleme sürümündede çalışıyordu

920 kullaniyorum cift dokunusla aciliyordu telefon ama simdi uzun zamandir yok oldu o ozellik,baska bir sorun da instagrama girdigimde kendiliginden ana ekrana donuyor yardimci olacak varmi?nokia olmasaydi hayatta almazdim windows telefon.

Microsoft zaten ne yeni bir şey üretir, ne de var olan sorunlarını gidermeyi başarır. Varsa yoksa slogan... Kullanıcı ile alay ediyorlar. Önce kaldır, sonra geri getir, çalışıyormuş izlenimi oluştur. Here uygulamaları, fm radyo gibi bazı uygulamalar da durduruluyor. Merak etmeyin, nasılsa bir şey üretemiyorlar. Biraz "Surface Phone" gibi söylemlerle olmayanı satacaklar, birazda kaldırdıklarını "Efsasne geldi" tantanası ile geri ekleyecekler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost