Elon Musk'tan Tesla Vision Açıklaması: "Yakında Her Şeyi Tanıyacak"

Elon Musk, Tesla Vision'ın yakında el hareketlerini, acil durum ışıklarını ve daha fazlasını tanıyacağını söyledi.

  • Ercan Uğurlu
Tesla Vision, "Yakında" Her Şeyi Tanıyacak

Tesla, kamera tabanlı Tesla Vision sistemi üzerinde çalışmayı sürdürüyor.  Bir Tesla sahibi, kullandığı aracın çevreyi nasıl gözlemlemeye başladığını gösteren bir tweet yayınladıktan sonra Tesla CEO'su Elon Musk, teknolojinin yakında çok daha fazlasını yapabileceğini söyleyerek yanıt verdi.

Elon Musk, Tesla Vision'ın yakında özellikle el hareketlerini, acil durum araç ışıklarını, tehlikeli olan durumları ve dönüş sinyallerini tanıyacağını söylerken, böylece otonomlar için de heyecan yarattı. Elon'ın attığı tweet, yaklaşık 40 bin kişi tarafından beğenilirken, mesajına bin 500 kişi yorumda bulundu.

Tesla Vision, diğer otomobil üreticilerinin benzer sistemleri gibi herhangi bir radar kullanmıyor ve sadece kamera verileri ile şirketin otomobillerinde yer verdiği "yapay sinir ağı" yeteneğini kullanıyor. Bu nedenle ilk etapta bir dizi güvenlik kuruluşunu ve bağımsız kuruluşu alarma geçiren Tesla Vision, daha sonra Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitü testini geçince, sistemin iyi performans gösterdiği yönünde geçer not almıştı.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz