Elon Musk'tan şaşırtan açıklama: "Uzaylıyım ve kanıtlayacağım"

Elon Musk, şaka mı yaptığı yoksa ciddi mi olduğu belli olmayan açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Ünlü milyarder bu kez da uzaylı olduğunu iddia etti, bunu kanıtlayabileceğini söyleyerek iddiasını bir adım daha ileri götürdü.

Elon Musk'tan şaşırtan açıklama: "Uzaylıyım ve kanıtlayacağım"

Uzun bir süredir göreceli olarak “normal” görünen Elon Musk, bir kez daha tuhaf bir açıklamada bulunarak, uzaylı olduğunu ve bunu kanıtlayacak delillere sahip olduğunu iddia ediyor.

52 yaşındaki Musk, Viva Tech etkinliğindeki bir röportaj sırasında, çoğu kez yaptığı gibi bir kez daha mizah ve cesaret karışımı bir tavırla soruları yanıtlamayı sürdürdü. Sunucunun bazı insanların onun uzaylı olabileceğini düşündüğünü şaka yollu bir şekilde söylemesi ve Tesla CEO’sunun bu iddiayı hızlı bir şekilde bozuntuya vermeden kabul etmesi bir kez daha dinleyicileri şaşırttı.

Sunucunun Musk’a “Bazı insanlar senin uzaylı olduğuna inanıyor” demesinin ardından Musk, neşeyle “Ben bir uzaylıyım” diye yanıtladı ve ekledi: “Evet, insanlara uzaylı olduğumu söylüyorum ama kimse bana inanmıyor.

Teknoloji milyarderi, özellikle X üzerindeki paylaşımlarıyla sıklıkla insanları ciddi mi olduğu yoksa sadece şaka mı yaptığı konusunda şüpheye düşürüyor. Ancak bu sefer kanıtı sosyal medyada paylaşacağına söz vererek bir adım daha ileri gitti.

Ayrıca Musk, insanların yapay zekaya anlam ve amaç vereceği konusunda inancını da paylaşarak “Yapay zekaya anlam verme konusunda belki de insanların hala bir rolü olduğunu düşünüyorum. Yani beynimizin çalışma şeklini düşünürseniz: içgüdülerimiz ve duygularımız olan limbik sistemimiz var. Ve bir de düşünen ve planlayan korteks var” dedi. Musk sözlerini şöyle tamamladı: “Fakat korteks sürekli olarak limbik sistemi mutlu etmeye çalışıyor. Belki de yapay zeka için de durum böyle olacaktır. Yapay zeka, bizim limbik sistemimizi mutlu etmeye çalışan korteksi mutlu etmeye çalışıyor. Ve belki de yapay zekaya anlam veya amaç verecek olan biziz.