En iyi 9 bedava antivirüs programı seçildi!

Ücretli antivirüs şart değil! 2016'da kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz antivirüsleri seçtik...

  • Zeynel A. Öztürk
En iyi 9 antivirüs programı seçildi!

İnternete bağlı bilgisayarınızda zararlılara yönelik hiçbir korumanız yoksa, eşi nadir görülen bir cengaverliğe soyunduğunuzu farkındasınızdır. İyi antivirüslerin ve anti-zararlı yazılımlarının parayla satıldığını düşünüyor olabilirsiniz ve bu konuda haklısınız; ancak hem çok iyi, hem de ücretsiz koruma araçları da var.

Yalnız en baştan uyaralım. Her ücretsiz yazılımda olduğu gibi, size önereceğimiz uygulamaları yüklerken de beraberinde gelen gereksiz yazılımları yüklememeye özen gösterin. Çoğu uygulamayı kurarken tüm adımları hızla geçeceğiniz varsayılıyor; bu yüzden PC'nizde istemeyeceğiniz araçları yüklememek için her adımda dikkatle ilerleyin. İstenmeyen yazılımları kaldırma amacı taşıyan bir programı yüklerken sisteminize istenmeyen yazılım yüklenmesinin kulağa saçma geldiğinin farkındayız; ancak ücretsiz yazılımlarda durum genellikle böyle.

İşte CHIP Online'ın seçtiği 2016'nın en iyi anti-virüs ve anti-zararlı yazılımları.

1. BitDefender Antivirus Free Edition

Zararlılara, casus yazılımlara ve çevrimiçi güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlayan BitDefender, güçlü ve sessiz antivirüsler arasında yer alıyor. Yazılım, kötü niyetli kodları algılamak için birkaç yöntemden faydalanıyor. Bunlar arasında yazılımların davranışlarını takip etmek, bağlantıları taramak, daha önce hiç rastlanmamış virüsleri bulabilme, PC'niz açılırken boot sektörünü tarama var.

Reklamsız ve zahmetsiz bir araç olan BitDefender, PC'nizde başka şeylerle uğraşırken sizi meşgul de etmiyor.

İndirin: BitDefender Antivirus Free Edition

2. Panda Free Anti-Virus 2016

Panda Free Anti-Virus 2016 bulut tabanlı çalışıyor ve işlem gücü gerektiren işleri kendi sunucusu üzerinde gerçekleştiriyor. Panda'ya göre bu sayede PC'niz üzerindeki yük azalıyor. Panda, gerçek zamanlı koruması ve basit kullanımıyla en iyi seçeneklerden biri.

İndirin: Panda Free Anti-Virus 2016

3. AVG Anti-Virus Free 2016

Sessiz yazılımları tercih ediyorsanız, her fırsatta uyarılarını karşınıza çıkaran AVG Anti-Virus Free 2016 size göre olmayabilir. Ancak AVG'nin bir güvenlik yazılımı olarak çok iyi olduğunu söylemeliyiz. Ana ekranı oldukça kolay anlaşılan AVG Anti-Virus, sizi sadece indirdiğiniz tehditlerden değil, kötü niyetli bağlantılardan da koruyor. Üstelik telefonunuzu kullanarak PC'nizi virüslere karşı uzaktan tarayabiliyorsunuz.

Ücretli Pro sürümünde daha çok güvenlik seçeneği ve daha güçlü indirme korumaları var, ancak ücretsiz sürüm çoğu PC kullanıcısı için yeterli güvenliği sunuyor.

İndirin: AVG Anti-Virus Free 2016

4. Ad-Aware Free Anti-Virus+

Çoğu güvenlik yazılımı firması gibi Lavasoft da ücretsiz Ad-Aware Free Anti-Virus+'ı ücretli sürüme yükseltmeniz umuduyla sunuyor. Bu yüzden araç içerisinde olta saldırısı koruması, ebeveyn denetimleri ve dijital dosya temizleyicisi gibi bazı gelişmiş özellikler yok. Sunulan özellikler arasında ise indirmeleri tarama, zararlılara karşı kontrol, bilinen zararlı web sitesi listeleriyle güvenli gezinti gibi temel işlevler var. Hoşumuza giden işlevlerden biri olan Oyun Modu, uyarıların oyun zevkinizi bozmasına izin vermiyor.

İndirin: Ad-Aware Free Anti-Virus+

5. MalwareBytes Anti-Malware

MalwareBytes Anti-Malware'i istediğiniz kadar kullanabilirsiniz ancak gerçek zamanlı koruma işlevi, "hyper-scan" modu ve zararlı engelleme işlevi 14 gün sonrasında devre kalıyor. Yani programın en önemli işlevlerinin bir kısmından mahrum kalıyorsunuz.

MalwareBytes, diğer programların kaçırdığı zararlıları yakalayıp yok etmekle ünlü, ancak süreniz dolduğunda ve ücretsiz sürüme geçtiğinizde, saldırılara karşı daha zayıf bir hale geleceksiniz. Bu yüzden yazılımı kısa vadeli bir kurtarıcı olarak kullanabilir veya denedikten sonra yıllık 29,15 dolara mal olan ücretli sürüme geçiş yapmayı düşünebilirsiniz.

İndirin: MalwareBytes Anti-Malware

6. SpyBot Search and Destroy

Zararlılarla savaşan yazılımların en tecrübelilerinden SpyBot Search and Destroy, ücretsiz sürümünde virüs taraması yapmıyor ancak adware'leri, zararlıları ve casus yazılımları bulup başarıyla kaldırabiliyor. SpyBot'un bir sistem koruma aracı olmaktan ziyade, sistem onarım aracı olduğunu söyleyebiliriz. SpyBot Search and Destroy'u indirirken nereden indirdiğinize dikkat edin, yazılımın sahte sürümleri sisteminizi onarmak yerine ona hasar verebilir.

İndirin: SpyBot Search and Destroy

7. Avast Free Anti-Virus 2016

Uzun süredir PC'leri koruyan araçlardan oan Avast'ın ücretsiz sürümü çok hafif ve oldukça hızlı. Yazılım, anti-zararlı korumasını kullanımı kolay bir parola yöneticisi, Wi-Fi ağınızın zayıf noktalarını bulabilen ev ağı izleme özellikleri ile geliyor. Çoğu ücretsiz yazılımda olduğu gibi burada da tüm özellikleri ücretsiz olarak kullanamıyorsunuz. Olta saldırısı koruması ve spam filtresi için ücretli sürüme ihtiyacınız var; ancak ücretli sürüm de oldukça kapsamlı ve yeterli.

İndirin: Avast Free Anti-Virus 2016

8. Emsisoft Emergency Kit

Güvenlik yazılımlarının çoğu, zararlıları ve casus yazılımları sisteminizi etkilemeden önce durdurmayı amaçlıyor. Emsisoft Emergency Kit ise PC'nizin başına istemediğiniz bir şey geldikten sonra kullanabileceğiniz bir yazılım.

Taşınabilir yapıya sahip uygulama, 200MB RAM gibi düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyuyor. 2 milyon zararlı imzasıyla gelen araç, virüs bulaşan çoğu PC'yi tekrar hayata döndürebilme yeteneklerine sahip.

İndirin: Emsisoft Emergency Kit

9. HijackThis

İlk olarak Trend Micro tarafından geliştirilen, şimdi ise SourceForge üzerinden indirebildiğiniz HijackThis, sisteminizin çok detaylı bir raporunu oluşturuyor. Bu sayede potansiyel sorunları ve zararlı yazılımları kendiniz keşfedebiliyorsunuz. Sadece uzman kullanıcıları hedefleyen HijackThis, PC'nizde neler olup bittiğini görmenizi ve bir eylem gerçekleştirmenizi sağlıyor. Yanlış ellerde felaketlere yol açabileceğinden HijackThis'i sadece tecrübeli kullanıcıların denemesi gerekiyor.

İndirin: HijackThis

Okuyucu Yorumları

Toplam 162 Yorum

Bedeva antivirüslerden bir cacık olmaz öncelikle söylemek gerekirsem. Birçok kombinasyonlar denedim. Nerdeyse hepsini denedim. En iyi antivirüs programı, Kaspersky PURE'dır. Satın almak zorunda değilsiniz. Trial sürümünü kullanın. Tarihi bitince bazı ipuçları yardımıyla yeni bir trial kodu alırsınız. 2-3 dakikanızı bile almaz. Bu kadar basit...

@ScienceNET peki ip ucndan kastiniz nedir nasil almamiz gerekiyor

@10 Haziran 2016 15:50 ADAM yorumu 2012 de yapmış geçmiş gitmiş sen cevap atmışsın

@12 Ağustos 2016 04:18 sende gelmiş bu adama gecenin 4 ünde cevap atmışsın :D

@10 Eylül 2016 18:13 Bende sana cevap yazayım dedim :)

Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı

@26 Eylül 2016 20:33 marstan merhabalar.

@ScienceNET ne demek ya bi cacık olmaz ben comodo 2016 kullanıyorum canavar gibi virüs programı tam koruma var hemde pcyi hiç kasmıyor comodo süper ücretsiz olarak ta harika iş yapıyor adamlar

@ScienceNET Avira,yı denedin,mi

@ScienceNET Beş yıl olmuş sen hala Avira Free'yi duymamışsın, daha ne diyeyim ben şimdi sana? Avira Free kullan diyeyim bari.

@16 Eylül 2016 14:44 bi cevapta bizden olsun..

@10 Haziran 2016 15:50 illegal şeyler internete yaz ;)

@05 Mart 2017 10:51 benden de bir cevap. gülmekten öldüm :D :D :D :D

@25 Nisan 2017 20:51 İşiniz bittiğinde sabunla yıkayın hiç virüs kapmaz...!!! 3200

@ScienceNET biz kadar işşizi yoktur :) bir cevapda benden.

@ScienceNET herkes troll olmuş arkadaş (sanırım ben de) :)

@ScienceNET Hepiniz yazmışsınız da lütfen biraz da benimle ilgilenin, ücretsiz olanlardan hangisini yüklemeliyim acaba? AVIRA sen misin?

@ScienceNET zaten hepsi paralı

Outpost Security Suite bana göre en iyisi
ilk kez virüsle karşılaştım bütün dosyalarıma bulaşmış bilğisayrımı sürekli kapatıyordu güvenli yerden giriş yaptım burda yazan bütün virüs programlarını denedim olmadı outpostu ilk kez görmüştüm ve ilkkez kullandım bilğisayarımdaki virüsü tamamen temizledi tabi buarada bazı dosyalarımı sildi ama bilğisayarımı virüsten tamamen temizledi adını şimdi hatırlamıyorum ama internette araştırdım birçok kişiye bulaşmış güçlü bir virüsmüş o günden beri outpost kullanıyorum biraz sıkı denetliyor haliyle sıkıyor ama deger kişisel görüşüm bana göre gerisi hikaye

Bana gore en iyisi buradakilerden comodo ve spyware terminator.dahada onemlisi en iyi virus ve antivirus bizzat sizlersiniz bunu unutmayin..!!

@31 Ocak 2012 00:46 comodo harbiden en iyisi

Bu testin doğruluk payı yüksek. Ancak en önemli virüs programı unutulmuş. O da Panda Cloud Antivürüs. Bence 1 numara... Sistemi SIFIR kasıyor ve bulut tabanıyla her zaman tetikte, güncel...

@31 Ocak 2012 09:01 salam menim telim gec hereket edir mene hansı anti virus praqramı meslehet biler diz

@14 Ekim 2016 21:39 trojan killer yukle play storden

avg her zaman tercih edip mutlu olduğum ücretsiz antivirus olmuştur.

Bu testin doğruluk payı yüksek. Ancak en önemli virüs programı unutulmuş. O da Panda Cloud Antivürüs. Bence 1 numara... Sistemi SIFIR kasıyor ve bulut tabanıyla her zaman tetikte, güncel...

@31 Ocak 2012 09:28 Panda var zaten 2. sirada.

avira free is the best.

Kaspersky Anti- Virus üstüne tanımam...

Aynen öyle Bende onu kullanıyorum ama sonradan paralı oluyor

Laptop'ımda lisanslı Trand Micro Titanium İnternet Security , masaüstünde ise Microsoft Secuirty Essentials kullanıyorum.MSE , bence ev kullanıcıları için yeterli.

avast ve ad-aware hakkındaki yazdığınız boot süreleri kıyaslamasını karıştırmış olmayasınız.
sırf açılışı 15-20 sn geciktirdiği için kendi quad-core sistemim dahil olmak üzere bir çok tanıdığımın sisteminden ilk kaldırdığım ve sonrasında hatrı sayılır bir açılış hızı gördüğüm program ad-aware dir. (program kötü değil, uzun sürelerde kullandım ve boot süresi sıkıntısından dolayı kaldırdıktan sonra bile sistemimde şüpheli işler oldugunu hissettiğim zaman, kurarak sistemi kontrol ettiğim ilk yazılım tercihidir ad-aware) avast ise açılışı nerdeyse hiç etkilemiyor.
benim nacizane görüşüm, o işte bir yanlışlık var.

admin avast benim pc acilarken sorun cikarmiyor cabuk aciliyor:)

Pardus kullanıyorum hiç antivirüs saçmalıkları ile uğraşmıyorum

Bnce sadece antivirusle sistemi korumak yanlis en internet security ol
Ması lazım internet security ve antivirus üzerine comodo dan baskası yalan kaçı ücretsiz internet security veriyor hepsi antivirus comodo internet security içerisinde hem güvenlik duvarı bende antivirus var suana kadar yaptıgım taramalarda ketten ve vardıların hepsini bulan tek comododur....

Ben Comodo kullanıyorum açıkçası memnunum

Kaspersky Anti- Virus üstüne tanımam...
_______________________________

Burda ücretli antivirüsleri test etmiyorlar zaten.. ona bakarsan nortonda iyi . bu makaleye görede en iyi avg free..

avg 2012 gerçekten çok iyi ama rootkit taramasını ayrı yapılması dezavantaj.

ne alaka şimdi bu burada ücretsizler konu alınmış kasperke gelince kimsenin diyeceği yok ama senin yazdığın konu ile alakası olmayan toplum içinde ne denir bu gibi söz söyleyene iyi düşün burada ücretli alabilecekde var alamayacakda chip ücretsizler için araştırma yapmış yayınlamış yardımcı olmak için konu bundan ibaret
.............................................................
Ziyaretçi yazmış:
Kaspersky Anti- Virus üstüne tanımam...

5 yıl avast bedava kullandım.Virüsten dolayı hiç sorun yaşamadım.Sene başında KİS 2012 aldım lisanslı olarak kullanıyorum.Yine bir sorun yaşamıyorum.Sanırım bu virüs işi antivirüsten daha çok kullanımdan kaynaklanıyor.Saygılar.

En iyi antivürüs programı Linux dur ;)

Norton üzerine tanımam özellıkle 2012 sürümüyle gayet basarılı,tanıma,silme ve performans konusunda

arkadslar burda kim nederse desin kesinlikle antivirüs programı kullanacaksanız bilgisayardan ticari işlerde yapıyor iseniz kesinlikle NORTON lisanslı ücretli ama tam kapasiteli koruma free leri bende bir ara kullandım ama NORTON kadar etkili hiçbirisi tam koruma sağlamıyor
deneyein farkı görün ben amacım reklam değil gerçek koruma amacıyla
siz arkadasları uyarıyorum genede kara sizin yorumlarınızı bekliyorum

Esedden gerisi hikaye

esset çook kasıyooo arkadaşım

COMODO KULLANIYORUM GAYET İYİ.
COMODO TARAYICISINIDA KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM,DNS AYARLARINI DA KENDİ YAPIYOR,TEHLİKELİ SİTELERE UYARI DA VERİYOR.
VİRÜS VE İNTERNET FİREWALL İ DE VAR İNANIN PARALILAR KADAR İYİ,
BEN BİR ÇOĞUNU KULLANDIM....
BAŞKA BİR BOYUT PARDUS YADA UBUNTU KULLANIN BU TÜR BÜR DERDÜNÜİZ OLMAZ.1-2 HAFTA AZMEDERSENİZ BİR DAHA BIRAKMAZSINIZ.ŞUAN BİLGİSAYARIM DA UBUNTU+WİN-7 YÜKLÜ ,6 YILLIK DENEYİM SONUCUDUR...

@05 Nisan 2012 14:45 Comodo bazı programları çalışmasında sıkıntı çıkartıyor özellikle de Lan üzerinden olan bağlantıları engelliyor.

en iyi antivirüs programı MİCROSOFT SECURİTY ESSENTİAL dir.

@27 Haz 2012 19:12 bende microsoft securıty essentials kullandım ama devre dışı bırakmayı nasıl yapcağımı bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim

@11 Temmuz 2012 22:07 real time protectionu bul ok isaretini kaldir

@22 Mayıs 2016 12:44 4 yıl sonra verilen bilgi... adam yaşıyor mu? yaşıyorsa PC kullanıyor mu? Kullanıyorsa işletim sistemi MES destekliyor mu? bunların hepsi tabi soru işareti...

Bana sorarsanız bu düşünce biçimi yanlış daha sonra başladı görür onun işine yatar ?? Bilgileri 1 kisi için yazmiyoruz burda girenin yararlanma ihtimali var sonucta

@05 Eylül 2016 03:33 antivirüs programları para tuzağı bence. hele hele bedava antivirüs programları çokça şüphe uyandırıyor.

bir çok antivirüs programı kullandım yardımcı olabilirsem ne mutlu öncelikle piyasadaki tüm free antivirüs yazılımları hemen hemen aynı korumayı sağlıyor ancak ufak tefek farklar var avast nekadar çok katmanlı koruma sağlasada tarama bi okadar berbat nezaman tarasam hiçbişey yok eset iyi bi tarama ve anlık koruma sunmasına rağmen free değil AVG de kullandım acayip kasıyo avasttan beter avira iyi bi tarama ve bi okadarda anlık korumada sağlasada kullanıcı arayüzleri gelişmiş deil şuanda comodo antivirüs kullanıyorum gayet memnunum ama tüm free yani ücretsiz yazılımlarda olduğu gibi onunda ufak tefek sorunları var ama bunlara alışmak lazım eğer yok ben tam koruma istiyorum diyorsanız kesenin ağzını açmanız lazım :)))

çok sabırlı bir insansan programın 2 sn açılcağına 6 sn açılmasına tepki göstermeyeceksen norton iyi bir antivirüs programı.ama bana göre en iyisi microsoft security essentialdir.nortonu aratmaz.küçük dosya boyutuna en iyi iş yapan pc yi kasmayan tek antivirüs programıdır.günden güne büyüyen antivirüs programı.

çok teşekür ederim herkes yok bu iy yok şu iy size artık katılıyorum

bence eset smart securutiy daha iyi

Tecrubeler sabittir en son kullanacağım antivirlerden biri MİCROSOFT SECURİTY ESSENTİALdir

eger bilgisayarınızın rami 1gb ve üzeriyse KESİNLİKLE en iyi free antivirüs programi COMODO INTERNET SECURITY dir kaspersky a taş çıkarır.

bir antivurus programından istediğiniz şeyin ne olduğunu iyi bilmelisiniz ona iyi diğebilmek için öncelikle tarama yaptınız ve hiçbirşey bulmadı diyorsanız ve diğerinin bulması sizin onu daha iyi olduğuna inandırmamalı antivirusler zaman zaman sistem dosylarını bile zararlı görebiliyor oysaki bulandan çok silen ve temizleyen antivurus programları önemli nod32 sınıfta kalalı baya oldu çünkü yeterince koruma sağlamıyor defalarca virus buluyor ama silemiyor zaman kaybı avira çok uzun süreli tarama ve tam olarak virusleri bulamıyor avgnin bu konudaki başarısını bilmiyorum denemedim mse ise bi nebze idare eder avast biraz kasıyor bazı yerlerde ama aynı makinayı saydıklarımla tarattığımda geçerli bir çözüm üretemezken avast yeterince etkileyici olabiliyor ücretsizlerde en iyi avast...

@10 Ağu 2012 12:01 kaspersky denemelisin

@14 Eylül 2012 16:54 paralı fakat

microsoftunki truva-atı virüsünü silmiyor

Pc tamircilerinin tavsiye etmedigi tek program .formattan yolunu bulamıdkları için. avira free.

comodo yu tek gecerim

Teşekkürler bilgilendirici bir makale olmuş. Avastı kuracaktım vazgeçtim site değerlendirmenize göre AVG'yi kuruyorum şimdi. Çok sağolun

yahu ben ücretsiz-bedava bir anti-virus programı arıyorum bazı ANLAYIŞI KIT insanlar hala para verip aldıkları programları övüyorlar hava atıyorlar güya.. Ücretsiz anti virüs programları ile ilgili fikri olan konuşsa diğerleri de sussa ne güzel olur.

AVG İŞE YARAMAZ KURACAK SANIZ NOD32 VEYA KASPERY KURUN

en iyisi Norton 360™ bundan iyisini bulamasınız ama parayla

g data kurun arkadaşlar pc yavaşlatıyor ama trojen diye birşey bırakmıyor

Anti virüs programlarına para saçmak yerine bunlardan birisini kullanmayı tavsiye ederim bir nod32 ,norton kadar iyi olmasa bile gayet güzel programlar

beyler bakın avg bildiniz başli başin pc düşmani kesinlikle tavsiye etmem 1 neden interneti yavlatiyor 2 den pc kasıyor 3 berbat

@04 Oca 2013 01:35 evet avg gercekten pc dusmani cok kasiyo

ben uzun zamandır avira free kullanıyorum gayet güzel ve hafif Pc'yi asla kasmıyo bu yıl türkçe'de eklendi süper oldu avast şaun türkiyede en çok kullanılan beleş antivirus galiba arayüzü çok güzel, çok fazla virüs uyarısı veriyo ben şahsen kesinlikle önermem kuzenimin PC'de hiç bişey kuramadık chromun kendi sitesinden indiriyoruz virus var diyo mesela hiç alakası bile yok, ayrıca açılırkende çok uzun sürüyo

amaç pc kasmıyacak etkili bir virüs programı aramak tartışmanın hiç anlamı yok microsoft security essential gün geçtikçe gelişmekte olan güçlenen ilerisi için kullanıcılarına ışık veren bir antivirüs programıdır. 25 mb boyutuyla boyutundan çok iş yapan etkili bir antivirüs programıdır.

@23 Oca 2013 17:49 kurdum program kaldırma yerini kapattı sildim geri açıldı

nası indircem bunları

@02 Mart 2013 11:27 Her antivirüs programının altında indirme linkleri bulunuyor. Oraya tıklayarak indirebilirsiniz. Hepsini birden mi indirmek istiyorsun? Toplu halde indirebileceğin bir kaynak yok malesef.

Herkes bi şey diyo ve en sonunda çoğu kişinin kafası karışıyo benimde öle oldu.

@20 Mar 2013 14:09 Rezil bir Türkçe niz var.Sizin pc kullanmanız yasaklanmalı.Hatta konuşmanız bile...

@22 Mar 2013 13:30 Kardeşim İnsanların Konuşmalarına Laf Atıyorsun , Dil-Anlatımcı Kesiliyorsun'da Gidip Bilgisayar Yerine Pc Yazıyorsun Veya Bir Büyük Bir Küçük Yazıyorsun.Anlamadım Seni :D

@27 Mar 2013 18:57 Başlık mı atıyorsun neden her kelimenin ilk harfi büyük? Ayrıca kullandığın dahi anlamındaki -da kesme işaretiyle ayrılmaz. Noktalama işaretlerinden sonra da boşluk olur.

@22 Mar 2013 13:30 pc yerıne bılgısayar da dıyebılırsınız

@10 Ağustos 2013 19:53 Öğretmenim hadi Personal Computer'in kısaltması PC yazmamız doğru değl peki Bilgisayar'ın kısaltması olarak BS yazabilir miyiz?

kingsoft antivirus'ü de unutmayalım

arkadaşlar benim sistemim 4gb ram 1gb ekran kartı win7 home basic 2.30mhz intel core i3 işlemci 2 çekirdekli bir laptop avast free antivirüs kullanıyorum ev kullanıcısıyım ama internette çok dolanırım firewall olarak comodo yükledim ama ram %40 ve %50 arasında açılınca felan onun için sistemime göre ücretsiz kasmayan antivirüs programları önerebilirmisiniz

KAV (Kingsoft Anti Virüs) Programını dikkate almamışsınız. Hem bedava, hem hızlı, hem sürekli güncel. En az buradaki antivirüs programları kadar iyi hatta daha fazla koruma sağlar.

kingsoft antivirüs ad aware den iyi yanlısınız var

arkadaşlar tavsiyem comodo internet security pirenium ben bunu kullanıyorum süper

bende comodo kullanıyordum ve pc de hic virus gormuyor bes para etmezzzzzz

@28 Eylül 2014 14:52 sakın PC'ye virüs bulaşmasına izin vermediğinden olabileceğini düşündün mü?

kaspersky püre 3.0 başka tanımam üzerine ama biraz sistemi yorar

ücretsiz antivirüs lafının neresini anlamadınız arkadaşlar? ücretsiz yazıyor bak orada, ücretli olmayacak yani, alırken ödeme yapmayacaksın demek. (Bu kadar yazdım yine anlamadılar muhtemelen.) ücretsiz antivirüsle ilgili bir şey yazacaksan yaz, yoksa yazma. Norton, kaspersky ücretli olduğunu bilmene rağmen niye yazıyorsun arlkadaşım? Hep mi pirinç unu yedirdiler size? Nereye ne yazacağını bilmeyen adamlar yüzünden aradığımız bilgiye ulaşamıyoruz.

360 total securıty nerde

KALİTE KONTROLÜNE GÜVENİYORUM AMA YİNEDE Bİ MÜDDET KONTROL ETMEK DENEMEK İSTİYORUM HAYIRLI OLSUN

AVGYİ BİLMEDEN KÖTÜLEMEYİN AVG VE MCAFEE GELMİŞ GEÇMİŞ EN SAGLAM ANTİVİRLERDİR. NOD32 KURULU SİSTEM ÇÖKTÜ, AVİRA KURULU SİSTEM ÇÖKTÜ, AVG KURULU SİSTEM ÇÖKMEDİ VİRÜSLERİ GİRMEDEN YAKALIYOR, AMA AVG İNTERNET SECURİTY OLACAK.PC Yİ DE KASPPERSKY KADAR KASMIYOR, MCAFEE DE KASMAZ. NOD32 KESİNLİKLE KURMAYIN TECRÜBEYLE SÖYLÜYORUM BAZI VİRÜSLERİ KAÇIRMAKTA, KACIRDIKLARINI AVG YAKALIYOR.

bir tane adam akıllı antivirus yok hepsi kasıyo

360 Kullanıyorum hiçbir zararlıyı doğru düzgün bulamıyor ve temizleyemiyor... zaten bir işe yarasaydı millet gidip te öyle diğerlerine para yatıracağına bizim gibi bedava olanlarını kullanırdı... bedava olan bir şeyden ne beklenir. :)

@02 Mart 2016 00:05 avira berbat avast kasıyor kaskpersty hava civa bende baktım yok adam gibi

kaspersky buluyor yokediyor.virus geldiginde alarm veriyor hiç birşeye dokunmadan kendiliğinden virusu yokediyor

en iyisi eset çünkü düğer programlar hiç virüs yok derken est buluoy temizliyo ve hızlanıyor

Kafam karışti hicbirinizin dedigini yapmicam

AVG den söz edilmiş az önce yüklediğimde yaşadığım sorunu açıklayım. Nerdeyse 10dan fazla restart attırdı ve sonuç hüsran koruma bileşeni sorunlu olduğu için koruma aktif olmadı. İlk dakikada 1GB güncelleme yüklemeye hazır olun ayrıca her güncelleme için ayrı restart gerekiyor. Kaldırması ayrıca sorun restart üstüne restart istiyor. 1 saatinizi alır yaklaşık.

Comodo IS eşsiz bir yazılımdır. Biraz bilgi ve tecrübe ile Comodo IS'i bir güvenlik yapay zekası olarak kullanabilirsiniz; çünkü Comodo'yu istediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz. Comodo, Firewall, App Firewall, Antivirus, Sandbox, HIPS, Viruscope, Dosya Değerlendirme, Cleaning Essentials, KillSwitch, Secure Browsers, Secure DNS, WebInspector gibi harika özellikleri size bedava sunar. Tabii ki Comodo Antivirüs'ün de tespit edemediği virüsler var ama Restore RX desteği ile sorun tamamen çözülür.

Hepimiz Online Alışveriş Sitelerine giriyoruz, Online Bankacılık yapıyoruz, faturalarımızı internetten ödüyoruz. Hepimizin %100 güvenli bilgisayarlara ihtiyacı var. Free Comodo IS + Free Restore Rx Kombinezonu sizi tüm tehditlerden en iyi şekilde ve de ücretsiz olarak koruyacaktır. Sistemlerimde onlarca yazılım yüklüdür. Herbirinin yerine bir muadil koyabilirim ama vazgemeyeceğim iki yazılım var. Biri Comodo IS'tir, diğeri de Restore Rx'tir. Hepsini denedim, diğer yazılımların sadece adı var...

@cleverman sizce bende bu kombinasyonu kullanmalı mıyım ? Sizin dediğinizi yani

4 5 senedir AVG kullanırım. Hiçbir sıkıntım olmadı. Ücretsiz anti-virus programlarının koruması bir yere kadar. Eh olup olmadık dosyaları bilgisayarınıza da indirmezseniz, zaten böyle kapsamlı virüs programlarına ihtiyaç duymazsınız. Torrent' den oradan buradan dosya indirip, aa bu program beni korumuyor demeniz saçma. Milyonları da dökseniz korumaz sizi o programlar. Kasıyor demeniz daha saçma çünkü virüsü yediğiniz anda bilgisayarınız yavaşlıyor zaten. Window'sun zamanla şiştiğini de unutmayın

1 seneden fazladir Windows 10 kullanicisiyim. Windows Defender + Webroot Secure Anywhere. Ikisini aktif kullaniyorum. Sistemde 0 kasma yasadim simdiye kadar. Ve ne virus ne reklam ne usb yollu zararli yazilim hersey engellendi basariyla.

Ücretsiz antivirüs kullandığım dönemde tavsiye üzerine Comodo'nun ücretsiz versiyonunu kullandım.Gayet memnun kaldım.Ücretsiz bir antivirüs arayanlara rahatlıkla önerebilirim.

Yılların bilgisayar kullanıcısıyım, ne antivirüs programı kullanmışlığım vardır ne de bilgisayarıma virüs bulaşmıştır. İnsanların usb belleklerini de bilgisayarıma takmadan önce Linux kurulu netbook'umda kontrol eder, virüs varsa siler öyle takarım.

Linux işletim sisteminde nasıl virüs kontrolü yapıp silebiliyorsun ? Bende öğrenmek isterim .

@12 Ağustos 2016 15:45 Bütün dosyalar göründüğü için silmesi de kolay oluyor haliyle. Çünkü herhangi bir Windows programını Linux tarafında çalışmıyor, en azından emülatörsüz durum böyle.

Ne kullanırsanız kullanın arada rootkit için "Norton Power Eraser" ile arada tarama yapın.

360 total security 'i de tavsiye ederim. McAfee hariç ne kullandığınız çok fazla bir önemi yok aslında. Antivirus konusunu çok da ciddiye almayın. Aralarında öyle müthiş farklar yok. E-posta ve download konusunda biraz zeki davranın yeterli...

En iyi anti virüs programı sistem görüntüsü oluşturmaktır. Sistemde ters giden bir şeyler olduğu zaman kaspersky'i deneme sürümü olarak kurun, taratın. Sisteminiz 1 ay boyunca temiz kalsın. Sonrasın da C: sürücünüzde yedeklenmesi gereken verilerinizin yedeğini aldıktan sonra sistem görüntüsünü geri yükleyin olsun bitsin. Bu döngü, sonsuza değin devam etsin.

Kesinlikle BitDefender kullanmalısınız hem bilgisayarınızda performans dostudur diğer antivirüs programları gibi kasma yapmaz hemde arkasında sağlam bir ekip var ücretsiz sürümü deneyin daha sonra 1 yıllık aktivasyon ücreti olan 10 lirayı gözünüz kapalı verirsiniz :)

En iyi koruma Windows değil GNU/Linux ya da BSD dağıtımları kullanmaktır.Çünkü GNU/Linux ve BSD dağıtımları iki kullanıcı oluşturur kendi oluşturduğunuz ve root.Kendi kullanıcınız sisteme müdahale edemez sadece /home/kullanıcıadı bölümğne dokunabilir.GNU/Linux ve BSD'nin ne farkı var Windows'ta derseniz, root gerektiğinde size root kullanıcısı ile uygulamayı çalıştırmanız için su ve sudo diye seçenekler vardır.Bunların GUI'leri de vardır kdesu, kdesudo ve gnome su gibi.Mac'de de böyle yapılmaz..

pandayı sakın kurrmayın bas belası bir program pc her acıldıgında inicion.exe hatası alırsınız panda kuruluyken pc tusları bazen basmıyodu kaldırdım suan pc tusları sorunsuz calısıyo o kadar kötü bir program her pc acıldığındada hosgeldiniz yazısında donuyodu neyseki kaldırıp kurtuldum size tavsiyem sakın kurmayın SAYGILAR

Bilgisayar için en gereksiz programlardır kendileri Önce saldırıyorlar, sonra da bak bizde böyle silah var diyorlar.. tipik amerikan gerçeği

Torrent ve bir yığın reklam dolu dizi-sinema sitelerine fazla girmiyorsanız mse işinizi görür.Hatta kurmasanız bile olur.

@13 Ağustos 2016 00:34 hocam adblocker aramıyoruz konu antivirüs konusu.

bu sıralamaya göre içlerinden en iyisi 1.sıradaki BitDefender Antivirus Free Edition , en kötüsü de 9.sıradaki HijackThis mi oluyor yani. sıralama bunu mu göster,yor, yoksa en iyileri mi sıralamış anlamadım :D bir karşılaştırma yapılmamış aslında burda?

@13 Ağustos 2016 10:10 her ürün farklı özellikler sunuyor, ihtiyaçlarına ve sistem gereksinimlerine göre seçmek sana kalmış

Sahibi ve kurucusu bir Türk olan ''COMODO''nun sunduğu ücretsiz ''Comodo internet security premium'' hem dünyanın en güvenilir firewall'u hem de aynı program içine entegre edilmiş 'gerçek zamanlı'' antivirüs programıyla yukarıda saydığınız tüm programlara taş çıkartır. Hangi gezegende yaşıyorsunuz ? ''hijack this'', ''emsisoft emergency kit'' ne zamandır antivirüs oldu?

en iyi virüs programı hiç birini kullanmamak. Saçma sapan sitelere girmedikçe hiçbirşey olmaz pc ye. güvenlik duvarı yeterli bence. boşuna pc yi yormaya gerek yok.

Ben beş seneden beri COMODO INTERNET SECURITY kullanıyorum ve çok memnunum.

@pala gürbüz ne comodosu yaa. antivirüs mi bitti dünyada..

Emsisoft Internet Security

avast kullandım ama bazıaltarnetiflere para istiyor

Mac için iyi bir virüs programı var mı? Malum sitelerden bulaşabiliyor (:

windows defender varken bunları ne yapalım

@04 Ekim 2016 21:09 defender ne ya sadece oyun crackleri siliyor baska birşeye yaradığı yok. microsoft un yapcağı yapcağı bu işte hayır gelmez defenderdan

Macbook'lar için hala doğru dürüst bir antivirüs programı yapılmamış olması son derece şaşırtıcı. Yapıldı da ben mi kaçırıyorum acaba? Pekala Apple üretimi cihazlara da virüs bulaşabiliyor, bulaştırılabiliyor. En iyi antivirüs programı demeniz için bir yazılıma, platform bağımsız aynı güvenliği sunabiliyor olması gerekir.

@05 Ekim 2016 18:56 Avast'ı deneyebilirsiniz. iOS cihazlar için virüs koruması sağlıyorlar. Android tarafı hakkında pek bir bilgim yok.

BitDefender iyidir tavsiye ederim.

@05 Ekim 2016 21:28 Tavsiye için teşekkürler. Bu virüs programı OSx işletim sisteminde çalışıyor değil mi?

walla ne desem bilemedim :)

Şimdi herkese soruyorum buradaki: Ya antivirüs programları aslında kendileri birer virüs yazılımıysa? Kötü amaçlı olmasa da sizin hakkınızda veri toplamak için kullanılıyorsa bu antivirüsler? Ya da başka bir komple teorisi daha oluşturayım. Diyelim ki virüslerden korunmak için bir antivirüs yazılımı kurdunuz cihazınıza. Bu yazılım kendini işe yarıyor göstermek adına gerçekçi olmayan antivirüs uyarıları yapıyorsa? Bu nedenle asla paralı antivirüs kullanmam.. Nereden bileyim yahu?

antivirüsler fayda etmiyor malesef

en iyisi trojan killer

Antivirüsler güvenliğinizi sağlayamaz. Comodo Internet Security ve Restore Rx kullanın!

@cleverman Hocam Reboot Restore Rx mi?

Beyler virüs programına bakmatın windows 8de windows defender en iyisidir temizde kullanmanız lazım bilgisayarı.

3 yıldan beri COMODO kullanıyorum çok memnunum,şu güne kadar virüs bulaşmadı çok şükür :) Yanında ANTİSPYWARE kullanıyorum virüs vs. geçemiyor...

Hem bedava hemde iyi olsun istiyorsunuz ozaman Dev Secure 'yi kurmalısınız :)

Valla ben 2 yıl Comodo,4 yıl da Kaspersky PURE kullandım.Kaspersky PURE harika hem Trial olan sürümü kullandım herkese öneririm.Zaten @ScienceNET de söylemiş.Çok da haklı.Herkese öneririm...

TÜRKÇE OLANI YOKMUDUR ARKADAŞŞ

Windows 10 kullanın antivirüs ne oluyor ki para tuzağı sadece sisteminin orjinal lisanslı ise virüs bulaşmaz

"İstenmeyen yazılımları kaldırma amacı taşıyan bir programı yüklerken sisteminize istenmeyen yazılım yüklenmesinin kulağa saçma geldiğinin farkındayız" diyipte indirme sayfasına yönlendirilirken açılan uyarı sayfanızda kocaman bir "indir" butonu ile yandex browser yükletiyor olmanız farklı bir işlem mi? :) makale için teşekkürler işime yaradı.

Avira Free diye de eklemek gerekiyor artık.

selam alykum hiç beğenmedim :D

En iyi antivürüs programı Linux dur ;)

Ben COMODO kullanıyorum ve çok memnunum,ayrıca SuperAntiSpyware Profesyonel kullanıyorum.

ByteFence programi ne peki o da mi antivirus programi acaba

Kaspersky Antivirus de artık kayıt olunca bir yıl süre ile ücretsiz lisans veriyor. Bir aydır kullanıyorum ve çok beğendim. İngilizce ama kurduktan sonra hiç bir şey yapmanız gerekmediği için ve oldukça sade olduğu için Türkçe olması pek de gerekmiyor.

@04 Eylül 2017 14:04 Ücretsiz ve 365 gün lisanslı Kaspersky Free artık Türkçe.

HJAKTHIS Den Anlamayan Küçük Kardeşlerimiz En iyi Antivirüs O dur Detaylı Bir Şekilde He şeyi gösterir Gerisi Size Kalmış

Yav arkadaşlar konu 2016 da sunuma sürülmüşken 2012 de nasıl yorum yapılır biri bana açıklasın.Acayip bi durum

bit defender caspersk gerisi h,kaye tam sürüm kullanın

Burda Avira'nın olmaması .d ?

dracula virüs temizleyici de eklenebilir.

ücretsiz antivirüslerin şu an 2020 itibarıyla en iyisi kaspersky security cloud...kaspersky free de var ama o pc yi kasıyor...avira eskiden iyidi şimdi bozmuşlar...avast ve avg yaramaz...panda dome güzel...eğer ücret vermeği düşünüyorsanız malwarebytes öneririm...ödediğiniz parayı hakeder...norton bitdefender mcafee vs bunlardan uzak durun...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play