En iyi ücretsiz foto-düzenleme araçları

Dijital fotoğraf makineniz ile çektiğiniz resimler her zaman mükemmel olmaz. O zaman rötuş yapın!

Daha iyi resimler, daha fazla düzenResim düzenleme, resim yönetimi veya 3D-Efektleri ve çevrimiçi slayt gösterileri - bütün bunlar için profesyonel programlar mevcut. İşlerini çok iyi yapıyorlar ama çok da pahalılar. Bu yüzden sizlere en iyi ücretsiz alternatifleri tanıtacağız.

Bazen kırmızı göz, bazen ise tüm resim çok karanlık olur: dijital kamerası ile fotoğraf çekenler bu tip problemleri çok iyi bilir. Bunlar yetmezmiş gibi sabit diskteki resim kargaşası bazen yanlışlıkla silmeler ile sonuçlanır ve bu yüzden de resimler CD'de arşivlemek zorunda kalınır.

Bu tip veya farklı durumlar için profesyonel araçlar mevcut. Yine de her seferinde Photoshop gibi piksel-kralı programlara para ödemek zorunda değilsiniz: birçok görevi rahatça ücretsiz araçlarla halledebilirsiniz - hatta bazen daha hızlı ve daha iyi.

CHIP Online bu makalede dijital fotoğraflar için en iyi 10 ücretsiz aracı bir araya getirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Freeware böylesine bir program Microsoft yardımıyla mı geliştirilmiş ve Microsoft etiketi yok? Rüyamda görsem inanmazdım.

Acemi ve orta düzey kullanıcılara şiddetle öneririm.

Klasik fotoğrafçılıkta karanlık oda ne kadar önemli ise, dijital fotoğrafçılıkta da photoshop tarzı yazılımlar o ölçüde yaşamsal düşüncesindeyim. Bu konuda çok şirin bir başlangıç yazılımı olan Picasa dahi özenle değerleidrildiğinde fark yaratacak bazı düzenleme olanakları sunuyor. Kendi adıma çok sayıda resim & grafik yazılımı kullanıyorum; yeni başlayanlara ise rahatlıkla önerebileceğim 2 ücretsiz yazılım var: İlki Irfanview, ikincisi ise Picasa. Teşekkürler. Ercan www.ercanarisoy.blogspot.com

yhaa pekii virüs gelio mu indirirsek?? bu önmli bi konu..

ben ugur
bu siteyi beğendim

ne yapacam bilmiyom

ya ama girdik siteyede ne yapcamızı bılmıyoruz kı biride onu anltsa süper olur

hersey ıyı guselde sıteye gırdık bırılerıde ne yapacagımızı anlatsa daha gusel olacak

Nerden iniyoya

şunu birisi anlatsın nasıl iniyor buu

bu neyaa...??

bu ne ya sacma sapan iş yapıyolar

indir linki nerde yhaaa

nereden iniyor

arkadaşlar foto düzenleme programı yazın tam indir yazıoo ona basınn sol üstte indir felan yazıı bn kaç kere indirdim çok basit ama biraz kafa karıştırıoo :)

nerden inircez?? yoksa facedeki gibi önce beğenmemizmi gerekiyo :D:D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir