En iyi ve ücretsiz 10 web tasarım aracı!

Kendi web sayfasınızı hazırlamak istiyor ve bu iş için bedava araçlar arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

En iyi ve ücretsiz 10 web tasarım aracı!

WYSIWYG (ne görürsen onu alırsın) web tasarım araçları, web sayfası hazırlamayı bir kelime editörünün basitliğine indirgiyor. Bir sonraki adım ise WYSIWYG yaklaşımını daha derin, detaylı denetimlerle bir araya getirerek zenginleştirmek. Bazı tecrübeli tasarımcılar ise HTML, CSS ve scripting'e odaklanmak isteyecektir. Aradığınız her ne olursa olsun, bu ücretsiz 10 web tasarımı aracından bir tanesi size yardımcı olacak.

1. CoffeeCup Free HTML Editor

Ücretsiz sürüm olması dolayısıyla birkaç özelliği (CSS menü tasarımı, FTP yükleme vb.) eksik olsa da, yeni başlayanlar için harika bir araç ve faydalanabileceğiniz birçok güçlü düzenleme aracı sunuyor.

2. Notepad++

Çok güçlü bir kaynak kodu düzenleyicisi olan Notepad++, sözdizimi vurgulama özelliği sayesinde kodunuzu okumanızı ve anlamanızı kolaylaştırıyor. Kodları bir araya toplayarak belirli bölümler üzerine yoğunlaşabiliyor, otomatik tamamlama sayesinde hızla ve hata yapmadan kod girebiliyorsunuz.

3. PageBreeze

Tecrübeli web tasarımcıları, eski teknolojiyi temel alan PageBreeze'den etkilenmeyecekler. Ancak amacınız çok basit bir sayfa hazırlamaksa, bu WYSIWYG düzenleyicisi başlamanıza yardımcı olacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Sublime text nerde

Sublime text gibi güçlü bir editör var ama buraya eklemiyorsunuz. Komedi...

Coder'lar, GIMP'i eğer benim önerdiğim hale getirirlerse, dünyanın kahramanı olurlar; çünkü bütün dünyanın böyle bir GIMP'e ihtiyacı var. Bugün kü haliyle GIMP birkaç fanatiğin kullandığı bir yazılım olmaktan ne yazık ki ileri gidemeyecektir. İnat etme, GIMP! Önerdiğim "New Genaration GIMP"i mutlaka gerçekleştirin! GIMP asıl patlamayı işte bu noktadan sonra yapacak; çünkü dünyanın en güçlü opensource community'si haline gelecek. Hepiniz çok meşhur olacaksınız, çocuklar...

@cleverman Hiç kusura bakma da Paint.net 'i gimp'e tercih ederim. Eklentileriyle beraber meşhur Photoshop yazılımına kafa tutabilecek kadar hızlı ve kolay.Üstelik Üniversite öğrencilerinin gelişimiyle yürüyor.Yani açık kaynak

Firefox'umu açınca kendime özel sık ziyaret ettiğim sayfalardan oluşan giriş sayfası yaptım. Bunun için KompoZer programından faydalandım. Ücretsiz, kullanımı kolay sade bir program. Profesyonel olmadığım için eksikleri var mıdır, yok mudur kesin birşey söyleyemem ancak benim ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor. Tavsiye ederim.

Sublime text de iyiymiş şimdi keşfettim

froundpage bence en temeli

mükemmel sublime text gelmesi lazım.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
En iyi ve ücretsiz 10 web tasarım aracı!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir