Eski Opera CEO'sundan yeni tarayıcı: Vivaldi

Eski Opera CEO'su "sekmelerini ekrana sığdıramayanlara" özel, yeni bir web tarayıcısı tanıttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Eski Opera CEO'sundan yeni tarayıcı: Vivaldi

Opera'nın eski CEO'su, tecrübeli yazılım geliştiricisi Jon von Tetzchner, "sekmelerini tek bir ekrana sığdırmakta sorun yaşayanlara" özel yeni bir web tarayıcı ortaya çıkardı.

Vivaldi adındaki yeni web tarayıcısı, Windows, Mac ve Linux altında çalışıyor. Tetzchner, tarayıcının telefon ve tabletlere özel bir sürümünün yolda olduğunu, ancak bu sürümlerin hazır olduğunda yayınlanacağını söylüyor. Web tarayıcısı, kişiselleştirilmiş notlar, küçük resimlere sahip yer imleri, grup ve klasörlere ayrılabilen hızlı erişim kısayolları gibi işlevlerle geliyor.

Tetzchner'a tarayıcının "daha fazlasını bekleyenler ve daha fazlasına ihtiyaç duyanlar için bir ilk" olduğunu söylüyor. Bununla birlikte Tetzchner, tarayıcının pazarda büyük bir kullanım oranına ulaşmasını beklemiyor.

Web tarayıcısı, Reuters'ın raporuna göre şu sıralar ortaklık anlaşmalarını tamamlamak üzere çalışıyor. Biz Vivaldi'yi bir hata nedeniyle çalıştıramadık, ancak denemek isterseniz tarayıcının "Tech Preview" sürümünü bu adresten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Opera turbo gibi bir şey geliştirirse tam olur

Temiz güzel görünümü var.Sayfayı boyutlandırma güzel düşünülmüş. Uçup kaçmıyor ama en az birkere denenmeli.

Teknik önizleme sürümü olduğu için beklentim düşüktü ancak cidden sayfalar geç açılıyor. Tam sürümde bütün hataları giderilince değerlendirmek lazım. Şu anlık iyi diyebiliriz.

operanın sadık kullanıcılarını kendi tarafına çekebilir. teknik önizleme sürümünde de opera kullanıcıların sevdiği özelliklerini sergiliyor. operaya güzel bi rakip olcak vivaldi. tam sürümüne geçtiğinde baya güzel olcak tarayıcı bence.

Yavaş değil bütün siteleri rahatlıkla açıyor tema olarakda gayet güzel olmuş

Maxthon varken...

Opera da olmayan bi özellik olsa . . .

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play