Etkileyici ama yeterli değil!

Uzun zamandır konuşulan teknoloji IFA 2012'de ortaya çıktı: Umut verici ama daha çok yolu var!

Etkileyici ama yeterli değil!

Uzun bir zamandır gözlüksüz 3D televizyon üzerinde çalışmalar yapılsa da, bugüne dek hiç bir üretici, kayda değer bir ürün ortaya koymayı başaramamıştı. Ancak IFA 2012'de Panasonic, PPD3D TV adını verdiği 103 inç'lik ekranı ile bu konuda büyük yol kat ettiğini gözler önüne serdi.

IFA'da sergilenen PPD3D TV'ye baktığımızda, gözlük kullanmadan 3 boyut hissini gerçekten yaşamayı başardık. Ancak bu, teknolojinin satışa hazır olduğu şeklinde algılanmamalı. Çünkü, her ne kadar 3D hissini verebilse de, ekrandaki çift görüntü sorunu halen devam ediyordu.

Kısacası gözlüksüz 3 boyut halen ev kullanıcılarının hizmetine sunulacak seviyeye gelmiş değil. Ancak Panasonic'in bu çabası, yakın bir gelecekte son adımın atılabileceğini ispatlaması açısından oldukça umut verici.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

gözlüksüz 3d teknolojisi aslında hazır ama firmalar piyasayı ve müşterileri hazırlayıp, 3d'yi çıkarmadan önce çokça satış ile para toplayıp sonrada 3d çıkarıp 2. bir 3d vurgunu yapacaklar herşey para için, unutmayın; şirketler insanı umursamaz parayı umursar, çünkü işletme kar amaçlı kurulmuş bir kuruluştur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir