Facebook'tan yeni Nearby Friends işlevi!

Facebook, kullanıma açtığı bu işlevle hem tartışmalı, hem de faydalı bir yeteneği cebimize getirdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook'tan yeni Nearby Friends işlevi!

Facebook, yakınlarınızdaki arkadaşlarınızı haritada görmenizi sağlayan yeni "Nearby Friends" işlevini kullanıma sunmaya başladı. Katılımı isteğe bağlı olan işlev, arkadaşlarınızın yerini haritada tam olarak gösterebiliyor ve uyarılar verebiliyor.

Android ve iOS uygulamalarına önümüzdeki günlerde eklenecek işlev, etkin olarak gelmediğinden, onu ayarlardan etkinleştirmeniz gerekiyor. Kendinizi görünür hale getirmeden arkadaşlarınızın konumunu da görmeniz mümkün olmuyor. Ancak isterseniz, haritadaki tam konumunuzu paylaşabiliyorsunuz - bu durumda arkadaşınızın aynısını yapmasına gerek olmuyor.

Nearby Friends, gönderileriniz de olduğu gibi gizlilik işlevlerine sahip olacak ve konumunuzun hangi arkadaşlarınıza görüneceğini seçebileceksiniz. "Kesin konum" işlevi, belirli bir süre için haritadaki tam konumunuzu seçtiğiniz arkadaşınızla paylaşacak, böylece sizi örneğin kalabalıkta bulmasını istediğiniz arkadaşınıza yardım etmiş olacaksınız. Süre tükendiğinde tekrar standart moda geçilecek, yani artık haritadaki tam konumunuz gösterilmeyecek, sadece arkadaşlarınıza yakın olduğunuzda onlara bir uyarı gösterilecek.

Facebook, Nearby Friends işlevinin dünden itibaren kullanılmaya sunulmaya başladığını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Sevgilim neredesin ? Annemdeyim hayatım. Aç bakayım facebook yer bildirimini. Bakalım Nevizade mi çıkacak. Annenin evi mi çıkacak :D İlişkilere sekte vurur bu olay :D

Boş işlere müdür olur bu uygylama.

o resimdeki facebook nasıl oldu

Sen de yorum yaz