Facebook'un yeni mobil uygulaması: Poke!

Facebook'un cep telefonları için sunduğu yeni uygulama, çok ilginç yeteneklere sahip...

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, iOS için Poke uygulamasını yayınladı!
Poke uygulaması, iOS için yayında

Geçtiğimiz sene boyunca Messenger, Camera gibi farklı mobil uygulamalar geliştiren Facebook, yeni uygulaması "Poke"u iOS cihazları için sundu.

Newsroom sayfasında Poke özelliğini duyuran Facebook, uygulama ile 2004'den beri Facebook'da bulunan "dürtme" işlevini öne çıkarıyor. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde dedikodusu yapılan "kendiliğinden silinen mesajlar", Poke uygulamasında yer alıyor. İşte Facebook'un sözleriyle Poke'un tanımı:

"Poke uygulamasıyla Facebook arkadaşlarınızı dürtebilir, onlara mesaj, fotoğraf veya video gönderebilir, istediğiniz şeyi çok kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Sadece bir arkadaşınızı dürtebilir veya birden çok arkadaşınızı aynı anda dürtebilirsiniz. Gönderdiğiniz her mesaj, belirlediğiniz süreden sonra otomatik olarak silinir; 1, 3, 5 veya 10 saniye sonra. Süre bittiğinde mesaj, uygulamadan yok olur."

Snapchat'e benzediği söylenen Poke uygulaması, şu an sadece iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarına sunuluyor. Android ve diğer platformlara ne zaman geleceğiyle ilgili herhangi bir bilgi şimdilik mevcut değil.

Apple App Store bağlantısı: Facebook Poke

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Android içinde bekliyoruz Facebook !

poke güzelmiş:D

biz bi kullanalım sonra çöpçü androidciler kullanır :)

@22 Ara 2012 16:15 Android'e sadece facebook'un bir uygulaması ile üstünlük sağlamaya çalışan İOS Kullanıcı durumun hiç iç açıcı değil dostum sen bi veterinere görün :(

dürtmeyi kullanan kaldı mı?

facebook önce android uygulamasını adam gibi yapsın. bu kadar baştan savma uygulama yapılmaz ki

bekle bekle nereye kadar:))

Sen de yorum yaz