Facebook, Yeni Logosunu Ortaya Çıkardı

Facebook, ürünleriyle şirketini birbirinden ayırmayı sağlayacak yeni logosunu gösterdi!

Facebook, Yeni Logosunu Ortaya Çıkardı

Facebook, WhatsApp ve Instagram'a kendi ismini yerleştirmek istediğini ağustosta açıklamıştı. Firma henüz bu uygulamaların adını değiştirmese de, bir dizi yeni logoyu gösterdi.

Yenilenen Facebook logoları, önümüzdeki haftalarda Facebook'un ürünlerinde ve reklam içeriklerinde kullanılmaya başlanacak. Firma, yeni bir kurumsal web sitesi de hazırladığını söylüyor. Yeni kurumsal Facebook logosu, yuvarlak kenarları ve büyük harfleriyle öne çıkıyor. Logodaki renkler, Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp gibi farklı markaların renklerini temsil ediyor.

Sosyal devin ilk kurulduğundan beri kullandığı mavi Facebook logosunu farklı uygulamalarda değiştirmek istemesi şaşırtıcı değil. Firma, farklı hizmetlerinde bir süredir "From Facebook" (Facebook'tan) ibaresini metin olarak gösteriyordu. Yeni logonun insanların kafasındaki Facebook imajını değiştirip değiştirmeyeceğini zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bütün uygulamaların aynı şirketin iş gücü ve alt yapısını kullandığını da akılda tutarsak; Umarım yakın zamanda bu bölünmüşlükten kurtularak eskisi gibi tek bir uygulamaya dönüşür. Çünkü kimse telefon veya bilgisayarlarında, bu kadar uygulama taşımak ve yaptığı işlerin bu kadar platforma bölünmesinden hoşnut değil. Bilge Baykuş T.O.L

Sen de yorum yaz