Firefox OS'a Android uygulaması desteği mi?

Ucuz telefonlar iddiasıyla ortaya çıkan Firefox OS'un bu planı tutmadı; şimdi hedefte Android var!

Firefox OS'a Android uygulaması desteği gelebilir!

Mozilla, son gelişmelere bakılacak olursa 25 dolarlık çok ucuz akıllı telefon işini terk etmeye hazırlanıyor.

Cnet'in Mozilla CEO'su Chris Beard'dan aldığı, ardından internete sızan bir epostaya göre Firefox OS'lu 25 dolarlık telefonlar, şu ana dek "yeterli ilgiyi görmedi". Beard, "25 dolarlık telefon programının bazı bölümlerini kovalamaktan vazgeçeceklerini" söylüyor. Mozilla, Ignite adındaki yeni girişimiyle çok ucuz fiyatlar yerine, ilgi çekebilecek işlevlere odaklanacak. Beard, "insanların sadece fiyatı için değil, deneyimi için satın almak isteyeceği telefonlar ve birbirine bağlı cihazlar yapacağız" diyor.

Beard'a göre Mozilla, telefonlarına Android uygulamaları için destek sunma konusunu "keşifte olacak". Mozilla bu işi başarırsa, Android ve iOS'a ilginç bir alternatif haline gelebilir. Ancak firmanın odak noktası, web uygulamaları ve açık kaynak kodlu yazılımlar olmaya devam edecek. Sızan epostada web uygulamaları için çevrimdışı destek ve telefon dışındaki cihazlara yönelik bir Firefox OS hakkında da konuşulduğu gözlendi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Uygulamaları çevrim dışı çalıştırması zaten en gerekli şeylerden biriydi.Akıllıca olmuş. Umarım Symbian gibi bir işletim sistemi haline gelir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost