Firefox'u 500 milyondan fazla kişi indirdi

Popüler internet tarayıcılarından Firefox 500 milyon indirilme barajını aşmayı bir oyunla kutluyor!

  • Selçuk İslamoğlu
Firefox'u 500 milyondan fazla kişi indirdi

Daha Eylül ayında 400 milyon sınırı yeni aşılmışken kısa sürede Firefox kullanıcıları 500 milyon sınırını da aşmayı başardı. Mozilla blog sayfalarında konuyla ilgili kutlama ve teşekkür mesajı yayınlanarak bunun Firefox için mükemmel bir kilometre taşı olduğuna yer verildi.

Haydi kutlamaya!

Kullanıcıları www.freerice.com adresine davet eden Firefox yetkilileri, buradaki oyunu oynayarak herkesin kutlamaya katılmasını istedi.

Siteye girdiğinizde karşınıza İngilizce bir kelime geliyor ve bu kelimenin eş anlamlısının aşağıdakilerden hangisi olduğu soruluyor. Her doğru cevabınız 20 pirinç tanesine dönüşüyor. Biriken pirinç taneleri uluslararası yardım kuruluşları aracılığıyla aç insanlara iletiliyor.

Amaç ise ikinci bir kilometre taşına, toplamda 500 milyon pirinç tanesine ulaşmak.

Video: Freerice yardımları...

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

daha fazladır bence. ben tanıdıklarımın bilgisayarına flaş bellekten kuruyorm. Tabi kullanan bidaha bırakamıyor.

1000 tane oldu benim fazla değil ama idare eder umarım

Aynı setuptan birkaç kez kuranlara ek olarak her seferinde yeniden indirenler de var. Ama açık kaynak konusunda önemli bir rakam.

opera beş basar opera reklamı daha ii yapsa firefoxu geçer firefoxun grafik kalitesi berbat www.chip.com.tr yi bi firefoxda bide ie de yada operada açın efektlerin kotuluğunu ve basitliğini farketmemek mümkün değil.

evet arkadaşlar katılıyorum hala ie kullananlara acıom valla :)

1440 tane oldu inşallah gerçekten aç insanlara yardım edeceklerdir.

Opera 5 değil 10 basar bence..Özellikle ikisini test ettim hız ve performans bakımından en az 3 kat daha iyi.Üstelik Operada birsürü özellik var..Yok flash yükle yok şu eklentiyi yükle derdi yok.Herşeyi orjinalinde mavcut..
forever opera..

ben fazla begenmedim windows explorer in üstüne tanımam 7 versiyonunun üstüne tabi

Tabi abicim ya her türlü Firefox'tan şaşmam.

opera 9.5 beta kullanıyorum. diskteki boyutu sadece evet sadece 5.43 MB( kurulmuş hali:) ) . e postalarıma imap üzerinden tümleşik mail yöneticisiyle bakabiliyorum. neyle EKLENTİSİZ OPERAYLA. Birçok favori FF eklentisi (ve daha kullanşlısı ) standart kurulumla yani o 5.43 MB la geliyo. Haa unutmadan bi de irc chat uygulaması da barındırıyor. FF nin kasıntı.. bir o kadar geç açılan ,Sayfanın yarısını kaplayan pencereleriyle size iyi kullanımlar.. (FF 3b3 gerçekten hala çok geride. şu an o da mevcut ..ama tilkinin ömrü iki tık ..:) )

FF son çıkan sürümüyle kapattığı güvenlik açıklarını değişiklik kütüğünü (changelog) yayınladıktan sonra opera ya bildirdi....Amma ve lakin opera bulduğu her tehlikeli güvenlik açığını rakiplerine bildirdikten sonra(ve gerekli önlemleri aldıklarından sonra ) ifşa ediyordu..BRAVO FF ..EN BÜYÜKSÜN.. NE KADAR DÜRÜSTSÜN::(( ..

hakediyor...

İE 7 yi savunan arkadaş galiba hiç firefox kullanmamış yada kafasını bir yere çarpmış :)

FF tam yol ileri.
Hele FIRAFOX 3 ciksin da gorun, ortaligi sallayacak...

opera ondan kat kathızlı bence

MÜTHİŞ HIZLI

Valla normalde opera daha hızlı.Ancak ben gene ff yi tercih ediyorum.Sebebi arayüz.O kadar basit bi kullanımı var ki.Birde bir sürü ayarı.Operayı bi türlü istediğim türden bişi yapamadım.Hele bi google toolbarı var rezalet bişi operanın.Ama firefox öle değil.Ayrıca ff açık kodlu olduğu için devamlı da geliştiriliyor,eklentileri geliyor.Eklenti dışında tema,buton vs şeyler de birsürü.Ff nin bir sürü kolaylığı var yani.Fazla yer tutuyoda olabilir ancak bugünkü bilgisayarlar için pek fazla sorun değil ve buna da değiyor zaten.

Opera benim için sadece video izleme tarayıcımdır.Hız konusunda lafım yok.Ama diğer her konuda Ff basar.

bu tilkiye aşığım...

çıktı bileee :)))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play