FTC, Sony'yi ödeme yapmaya zorladı!

Sony, bu cihazı tanıtırken kullanıcıları "yanılttığı" gerekçesiyle cezayı yedi; geri ödeme yapacak!

FTC, Sony'yi ödeme yapmaya zorladı!

ABD'nin Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Sony'nin PS Vita'nın çıkışındaki tanıtımlarında tüketicileri yanılttığını söyledi. FTC'ye göre Sony'nin el konsolu, bahsedilen özelliklerden bazılarına sahip değildi.

FTC'nin bahsettiği aldatıcı tanıtımlar arasında, Sony'nin Vita reklamlarında cihazın oyunlarda kaldığınız yeri PS3 oyunlarıyla birlikte ortak kaydettiği iddiası ve sistemin 3G veri bağlantısı üzerinden multiplayer oyunlar oynayabildiğiniz iddiaları öne çıkıyor. Ancak Sony'nin Vita'da var dediği bu işlevler, aslında el konsolunda bulunmuyordu.

Sony'nin benzer iddialarla tekrar ortaya çıkması FTC tarafından yasaklanırken firma, birkaç çeki de doldurmak zorunda kaldı. Buna göre Japonya merkezli firma, 1 Haziran 2012'dan önce PS Vita sahibi olan ABD'li müşterilere 25 dolar nakit veya 50 dolarlık çek yazacak. Sony'nin bu hakkı kazanan müşterilerine eposta ile ulaşacağı söyleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bende telefonunu almıştım xperia u bir güncelleme geldi telefon bir daha kendine gelmedi ne ilgilendiler nede bir şey yaptılar sony telefon asla

@27 Kas 2014 11:27 nexus dışında her android öyle. bi güncelleme aldığın için şanslıymışsın hatta.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir