Galaxy Note 6, 6GB RAM ile gelebilir mi?

Samsung'un yeni 6GB'lık RAM yongası, Note 6'yı tam bir canavara dönüştürebilir!

Galaxy Note 6, 6GB RAM ile gelebilir mi?

Samsung'un amiral gemisi telefonlarının bir özelliği, teknik özelliklerde genellikle rakip amiral gemilerini geride bırakmaları. Yeni dedikodular ise Samsung'un bir sonraki Note'unun geniş, 6GB'lık RAM'le gelebileceğini söylüyor.

Firma, geçtiğimiz günlerde Çin'de düzenlenen Mobile Solutions Forum'da 6GB DRAM yongasını tanıttı. 6GB RAM'e sahip telefonlara daha önce rastlamış olsak da, bu tür modeller sıkça karşımıza çıkmıyor. Dahası Samsung'un yeni RAM yongası 10nm üretim teknolojisini kullandığından, piyasadaki 6GB RAM'li telefonlardan daha verimli çalışacak. Bununla birlikte 6GB'lık RAM yongasının Galaxy Note 6'ya gireceğinin bir garantisi bulunmuyor. Sadece bu ihtimalin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy Note 5, aynı sene çıkan Galaxy S6'dan daha fazla RAM'e sahipti. Bu orantı 4GB'lık Galaxy S7 için de geçerli olursa, Note 6'da 6GB RAM görebiliriz. Note 6'nın 5,8 inç QHD ekran, 2,6GHz dört çekirdekli Snapdragon 823 işlemci ve 4200mAh pil gibi göz alıcı özelliklerle geleceği de söyleniyor. Tüm bunlar doğruysa, Galaxy S7'yi yeterince büyük ve güçlü bulmayanlar, Note 6'yı bekleyebilirler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Zaten note 4 kullaniyom note 6 iyi bekliyom.

Samsung müşterilerinin 6GB RAM'i ne yapacaklarını merak ediyorum. Dünyayı kurtaracaklar herhalde.

Anlaşılan o ki Note 6 gelmeden S7 serisinin fiyatları düşmeyecek. :)

samsung yine sayılarla milleti aldatacak. lollipoptan sonra android cihazlar için 3gb ram bile rahat rahat yeterken 6 gb rami millet napacak çok merak ediyorum

@21 Mayıs 2016 22:37 Ram ve işlemcinin güçlü olması demek daha uzun süre yeni güncellemeler alabilecek olması demek.

Olay ram de değil biri şu samsung ' a anlatsın. Iphone kaç yıl sonra 2 gb ram kullanmaya başladı oda 4k video lar için 6gb napacaksınız arkadaşım anlamadım. Samsung kullanıcısı olarak söylüyorum iphone gibi yapmaya başladı başka yenilik mi kalmadı. Apple da yenilik ulamayınca 3d touch çıkardı . Oda bir cacık çıkmadı

@24 Mayıs 2016 01:56 Teknolojiyi geliştirmek için bahane lazım. Apple'a kalsa biz 512 mb'de RAM'de takılı kalırdık.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir