Galaxy Note 7 İçin Bir Önemli Karar Daha

Samsung, birçoğumuzun farkında bile varmadığı bu Galaxy Note 7 mağdurlarını da unutmadı!

Galaxy Note 7 için bir önemli karar daha

Samsung, tamamen geri çağırdığı Galaxy Note 7'ler nedeniyle tedarikçilerin uğradıkları maddi zararları karşılayacağını açıkladı. Reuters'te yer alan rapora göre Güney Koreli dev artık satışı durdurulan Galaxy Note 7'lerin bileşenlerini tedarik ettiği yerlere bunun bedelini tazmin edecek ve uğradıkları zararı azaltmak adına diğer akıllı telefon ve tablet modelleri için de yine onlara sipariş verecek. Firmanın bu dikkat çekici jestinin ne kadar mal olacağı kesin değil fakat bunun halihazırda 5 milyar dolar olduğu düşünülen büyük zarara birkaç milyon dolar ekleyeceğini söyleyebiliriz.

Güney Koreli firma geçtiğimiz gün konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada da halihazırda üretilmiş ama kullanılmayan Galaxy Note 7 parçaları için gereken ücreti ödeyeceğini, tamamlanmamış bileşenlerin bedelini tedarikçilere tazmin edeceğini ve bu parçaları yapmak için sipariş edilen bütün kullanılmamış materyallerin bedelini karşılayacağını ifade etti.

Samsung, bu gelişmeden tam bir hafta önce Galaxy Note 7'nin üretimini tamamen ve kalıcı olarak durdurduğunu resmi olarak duyurmuştu. Cihaz bir geri çağrılma ve değiştirme süreci geçirse de halen birçok yanma ve patlama hadiselerinin yaşanmasına neden olmuştu. Bu sorunların tam olarak neden kaynaklandığı ise halen tam olarak bilinmiyor, firma halihazırda derinlikli bir araştırmayı sürdürüyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

android kaynaklı bir sorun var kodlarda hata olmalı.

Ne olursa Olsun Dunyanin En Saglam Firmasi!Evin Yandı Ev,Aracın Yandı Araç,Cihazın Yandı Yeni Cihaz,Para istedin Para.Canın Yandı Bedava Doktor!Skandal Olan Hadise Boyle Gelismelerle Samsung Lehine Donecektir.Abd ve Uşakları istedigi Kadar Kötülesin Asya Ve Mallarindan Dünyaya Zarar Gelmez!

@19 Ekim 2016 18:53 Aynen dostum Kimse demiyor apple patladı ama note 7 patlayınca sorun oldu bunun kadar anlayışlı bir firma yok zararları bile karşılayacaklar diyor,Adam dedigin böyle olur Apllenin malları patladı ne Appleden ses var ne de diğer kaynaklardan bak hemen amerikanlılar GTA 5'de note 7 modu etmişler dalga geçmek için birde patlayan Apple modu etsinler hemen o modu 1 gün sonra kaldırılar.

Ne Microsoft Nede Apple Kanadından Patlama Konusunda Yorum Gelmiyor.Rakip Firma Dalgasını Geçmesi Lazım Degilmi.Burnuma Kötu Kokular Geliyor Hepsi Sus Pus!!

note 7nin altını ilk defa görüyorum. bu ne iphone çakması. samsung bu kadar büyüyüp hala kendi tasarımını yapamayan aciz kopyacı firma.

@19 Ekim 2016 19:37 tasarımı neden seni kasıyor acaba. Madem tekel ve kendine özgü tasarım istiyorsun al apple. samsung hiç kullanmadım deme o çizgilerde anten çizgisi tasarımla alakası yok yerini belirtmek için konuluyor.

@19 Ekim 2016 19:37 Boş konuşan bir "Ziyaretçi" daha.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir