Galaxy Note 7, Samsung'u Fena Vurdu!

Galaxy Note 7'nin tamamen iptal edilmesiyle birlikte Samsung'u yakın gelecekte neler bekliyor?

Galaxy Note 7, Samsung'u fena vurdu!

Galaxy Note 7'nin iptaliyle birlikte, Samsung 2016'nın üçüncü çeyreği için olan kar tahminlerini yeniledi. Buna ek olarak, hisseleri de darbe yiyen firma, ilk gün yaşanan yüzde 8 düşüşe ek olarak, yüzde 0.8 bir düşüş daha yaşadı. Tüm bunlar firmanın neredeyse 20 milyar dolar kaybına yol açtı.

Samsung şimdi konsolide satışlarda yaklaşık olarak 47 trilyon Kore Wonu (42 milyar dolar) elde etmeyi planlıyor. Önceki tahminleri ise 49 trilyon Kore Wonu (44 milyar dolar) olacağı yönündeydi. Bu, firmanın 2016'nın ikinci çeyreği ve 2015'in üçüncü çeyreğindeki kazancından (45 milyar dolar) belirgin şekilde daha az.

Türkiye'de Galaxy Note 7 aldıysanız ne yapmalısınız?

Buna ek olarak, firma konsolide işletme karına da darbe almayı bekliyor. Bu da yaklaşık 5.2 trilyon Kore Wonu (4.6 milyar dolar).

Atlanmaması gereken bir noktayı daha belirtelim. Note 7'nin üretimden kalkmasıyla, Samsung bu cebi alanların derhal geri iadesini de teşvik ediyor. Cihazı geri verenlere tam geri ödeme yapma veya Galaxy S7 edge alma seçenekleri sunuluyor. Hatta, Note 7 sahiplerinin güvenle geri gönderiyi yapabilmesi için ateşe karşı dayanıklı kutular bile üretiliyor.

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

samsung için hayaller iphone hayatlar note 7 oldu. Nerdeyse koca firma batacak

samsung telefonların bataryalarının çıkarılır olması samsungun prestijini etkiliyor.. samsung telofonların bataryaları müşteri tarafından değiştirilmemeleli ve müdahale edilmemeli gişzli olmalı huave gibi gizkli batarya olmalı müşteri bataryayı değiştiriyor farklı voltajda batarya kullanıyor uzun görüşme sağlamak için buda talofonun yanmasına sebeb ouyor..sonrada suçu telofona veya bayilere ve üretici suçlanıyor önemli duyuru..

@18 Ekim 2016 11:37 zaten note 7 nin pili çıkarılamıyor

@18 Ekim 2016 11:37 kardeş sen epey eskide kalmışsın sanırım, yanan telefonlar gömülü batarya... ayrıca sorun net olarak bataryada da değil. muhtemel sorun bataryanın verebileceğinden daha fazla akım çeken donanım...

@18 Ekim 2016 11:37 cokmguldum ya sağolasın

@18 Ekim 2016 11:37 adam ironi yaptı neden anlamadiniz

Bence Apple bir kampanya başlatsın. Note7 sahiplerine jest için minik bir indirime gitsin. 30 / 50 dolar gibi gönül alma rakamları. Eminim ortada 5 milyon kullanıcısı note7 nin apple geçeceği söylentilerinden çok daha fazlası olur. Not : 10 yıldır koyu samsung kullanıcısıyım fakat s7 edge de beni o kadar üzdüler ki, bir daha samsung için hayrına bile olsa 1 kuruş çıkmaz benden.

@alastorika merak ediyorum da S7 Edge'de seni nasıl üzdüler? Keza kendisi açık ara 2016'nın en iyi telefonu..

not 7 nin iphone dan önce satışa çıkması ve iphone satışından hemen önce patlamalar yaşanması, patlamaların çoğunlukla amerika da yaşanması ...bu olay biraz apple kokuyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir