Galaxy Note 7'den şaşırtan haber!

Samsung, patlama riski taşıyan Galaxy Note 7'leri toplama konusunda, bakın en çok nerede zorlanıyor...

Galaxy Note 7'den şaşırtan haber!

Görünene göre Samsung'un kendi ülkesi olan Güney Kore'deki Galaxy Note 7 kullanıcıları, hatalı telefonlarını yeni ve güvenli bir telefonla değiştirmek için pek heyecanlı değiller. Samsung'un değişim programı birkaç haftadır yürürlükte ancak ana vatanındaki değişim oranı, ABD gibi marketlerle karşılaştırıldığında daha düşük kalıyor. Her ne kadar kesin rakamlar açıklanmasa da, Güney Kore'de değişim programına katılanların henüz yüzde 50'yi bulmadığı konuşuluyor.

Samsung ise, bir an evvel bu sorunu geride bırakmak ve Galaxy Note 7 satışlarına devam etmek için tabii ki sabırsız ve bu yüzden de durumdan endişeli gözüküyor. Firma, değiştirme süresini ana vatanında uzattıktan ve yeni telefonunun tekrar sunulma tarihini erteledikten sonra, şimdi de ülke kanallarında Galaxy Note 7 reklamları yayınlamaya başlamış durumda.

Tüm bu reklamlar ve ardı ardına gelen açıklamalar, firmanın, değiştirme programına verdiği önemi ispatlıyor. Üstelik Samsung, yeni Galaxy Note 7'lere sahip olanlara, ekran hasarı oluşması durumunda hasarın yüzde 50'sini karşılayacağını duyurarak eski ünitelerin daha çabuk toplamayı amaçlıyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Belki de o kadar satmadı

@03 Ekim 2016 17:43 Benim satın aldığım bayide Note7 satışı baya fazlaydı liste çıkarmışlar tek tek arıyorlardı. Note 7 değişimi için herkes servisten haber bekliyor iade etmeyenler fatura ve kutusuyla beraber samsung bayilerinden yeni Note7 lerini alabilirler.

Note7 lerin yenileri Türkiye ye geldi. Servisler de dahil Samsung satış noktalarından değişim yapılıyor. Kimsenin haberi yok.Şu anda yeni yeşil pil ikonlu note7 ile bu yazıyı yazıyorum.

Hangi şehirde değiştirdin dostum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir