Galaxy Note 7'ye 10 üzerinden 4!

Galaxy Note 7 hemen her testten alnının akıyla çıkmayı başardı ama bu testte biraz zorlandığı açık...

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Note 7'yi onarmak kolay değil!

Elektronik cihazları parçalarına ayırarak, onlara "onarılabilirlik" puanları veren iFixit, Samsung'un yeni telefonu Galaxy Note 7'yi onarmanın zor olduğunu tespit etti.

Bununla birlikte Note 7, Galaxy S7 ve S7 Edge'den daha yüksek bir onarılabilirlik puanı aldı. Galaxy Note 7'yi onarmanın zorluğu ise harici vidalarının bulunmamasından kaynaklanıyor. Sökme işlemi sırasında tespit edilenler arasında alışılmadık pil kablosu tasarımı, pili değiştirmenin zorluğu ve ön camı "ekranı bozmadan" değiştirmenin "muhtemelen imkansız" olduğu var. Bunun gibi nedenler, Galaxy Note 7'nin 10 üzerinden 4 onarılabilirlik puanı almasıyla sonuçlandı

Note 7'nin Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'den bir puan yüksek almasının nedeni ise kablo yolu ve ekranı sökmek için şarj portunu değiştirmenin gerekmemesi oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Dayanıklılık, arızasızlık/sorunsuzluk, kolay tamir edilebilirlik, yazılımsal/donanımsal akıcılık, fonksiyonel tutarlılık, malzeme kalitesi, tatminkar teknik servis hizmetleri ve güven veren garanti bunlar bir smartphone'un piyasada rağbet görüp görmeyeceğini belirleyen en önemli özelliklerdir. Yorum bölümünde ne yazık ki daha detaylı yazamıyorum. Belki ileride bu konu ile ilgili bir blog yazısı kaleme alırım...

"ön camı ekranı bozmadan" değiştirmenin muhtemelen imkansız" Şöyle detay barındıran bir ürün direkt 0 alması gerekir 4 değil.

Telefon incelemelerini de tamamen soytarılıga verdiler. Yok telefonu elle bukebiliyor musun yok efendim üstüne balyozla vurduğunda parçalanıyor mu yok efendim marstan çekiyor mu yok efendim üstüne tuvaletini yaparsan koku barındırıyor mu? Telefon be kardeşim. Uzay mekiği değil. İşine ve bütçene uygun olanını seç. Bir de dikkatli kullan uzun ömürlü olsun. Bu kadar.

ben 5.4 vermiştim..demek ki çok vermişim..note 4 bu MERETTEN daha iyi..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play