Galaxy Note 7'ye düşürme testi ve beklenen sonuç!

Gorilla Glass 5'li ilk telefon olan Samsung Galaxy Note 7, düşmelere karşı ne kadar dayanıklı? Cevap bu testte...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Galaxy Note 7'ye düşürme testi ve beklenen sonuç! Gorilla Glass 5'li ilk telefon olan Samsung Galaxy Note 7, düşmelere ne kadar dayanıklı? Cevap bu testte...

YouTube'daki "cihaz düşüme videoları", yeni ürünlerin kutusundan nelerin çıktığını gösteren kutu açılış videoları kadar ilgi çekiyor. Şimdi bu düşürme videolarının arasına tahmin edebileceğiniz bir telefon, Galaxy Note 7'nin düşürme testi eklendi.

Düşürme testinde bir Samsung Galaxy Note 7'nin arka yüzünün, yan tarafının ve ön yüzünün üzerine yere bırakıldığını görüyoruz. Gorilla Glass 5 ile gelen ilk telefon olduğundan Galaxy Note 7'nin daha dayanıklı bir telefon olmasını bekliyorduk ve bu beklentimiz, karşılık bulmuş görünüyor. Telefon arka yüzünün üzerine düştüğünde kenarlarda küçük çatlaklar oluşurken, kenarının üzerine düştüğünde metal bant üzerinde çizikler meydana geliyor.

Herkesin en çok merak ettiği, muhtemelen telefonun ekranı üzerine düştüğünde ne olduğu. Galaxy Note 7 bu testten de küçük çiziklerle, tam olarak çalışır halde çıkmayı başarıyor. En azından bu test, Galaxy Note 7'nizin belirli bir yükseklikten yere düştüğünde hayatta kalabileceğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bu zamanın nokia sı samsung. Telefonları gayet kaliteli ve dayanıklı.

@18 Ağustos 2016 00:30 Öyle öyle yok böyle bir kalite hatta bu deyimi kullanmadan edemiyorum. Nerede çokluk orda bolluk

S3'ten sonra kalitesini bozdu samsung ve kaliteli ürün üretmek yerine çok satacak ürünü tercih etti. şahsi kanaatim tercih edilmemesi yönünde.

Samsung artık önü tutulamaz hale geldi bi kaç yıla rakipsiz kalır apple bile yanaşamaz artık

Bir telefon en az 3 metreden düşüşü tolere edebilmelidir. Örneğin birinci katta balkondan bakarken telefon elimden kayıp beton zemine çakıldığında telefonda birkaç çizik veya minik ezikler dışında herhangi bir sorun olmamalıdır. Örneğin ayakta duruken elimdeki su dolu bardak masada duran telefonun ekranının üzerine düştüğünde ekranda çizik dahi olmamalıdır. >>>

Örneğin güneşli ve çok sıcak bir günde telefonu camları kapalı bir arabanın içinde güneş ışığına maruz kalacak şekilde unuttuğumda telefon bu hatamı tolere etmelidir. Diğer taraftan telefonu havuza düşürdüğümde veya yanlışlıkla çamaşır makinasına attığımda telefon hasar görmemelidir. Örneğin plajda yürürken telefonu kuma düştüğünde telefona tek bir kum tanesi ve de toz zerresi girmemelidir. Benim sağlamlıktan anladığım budur...

Dün gece bu videoyu izlemeye çalışırken LG G3 ümü ilk defa sert zemine(parke) düşürdüm ve ekran param parça kullanılmaz oldu. Sanırım yeni alacağım telefon belli oldu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play