Galaxy Note 7'ye Japonya ayarı!

Samsung'un Japonya'da piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7'lerde, diğer ülkelerde satılan Note 7'lere göre önemli bir eksik var!

  • Cenk Atlı
Galaxy Note 7'ye Japonya ayarı!

Geçtiğimiz yıl Japonya'da piyasaya sürülen Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge'le ilgili alışılagelmedik bazı ilginç ayrıntılar söz konusuydu. Her iki cihaz da, üzerlerinde Samsung logosu taşımıyordu. Güney Koreli firmanın aynı tutumu Japonya, Güney Kore ve Çin'de piyasaya sürülen bu yılki amiral gemisi modelleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge'de devam ettirdiğine tanık olduk.

Firma, geçtiğimiz günlerde Japonya'da satışa çıkarılan Galaxy Note 7'ler için de kendi logosundan feragat ediyor. Söz konusu cihaz için Japonya'daki kullanıcılara yönelik olarak sunulan basın materyallerinde Galaxy Note 7'nin ön ve arka taraflarında bir Samsung logosu bulunmuyor.

Samsung, şimdiye kadar üretmiş olduğu en iddialı cihazlarında kendi logosuna neden yer vermediğine dair henüz bir resmi açıklama yapmış değil. Diğer yandan Japonya gibi Uzak Doğu ülkelerinin kendine özgü estetik anlayışları firmaya, bu cihazların logo taşımadan sade ve daha etkili bir görünüme sahip olacağını düşündürmüş olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Adamlar bölgesel bir milli mesaj veriyorlar hala anlamadınız değil mi?

Samsung uyguladığı bu politika ismine ve konumuna yakışmayan bir hareket her ülkeye farklı model ve kalitesiz cihazlar yollayarak ne kadarda gereksiz olduğunu belli ediyor. Zaten işi gücü diğer markalardan çaldıklarını ürünlerine eklemekteydi. Şimdi başarılı ürünler üretsede istediği satış rakamına ulasamayacaktir. Ulaştık yada beklenenin üstünde satış yaptık diyerek kendini her seferinde toparlamaya çalışacaktır.

Güney Kore ve Japonya birbirine rahip iki komşu ülke. Japonlar Güney Kore markalarını sevmez. Bu nedenle de Samsung'un Japonya'da pazar payı oldukça küçüktür. Samsung logo koymayarak bir çeşit 'tepkiyi azaltma' yoluna gidiyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play