Galaxy S10'da UFS 3.0 Yokmuş!

Galaxy S10'a dahil edileceği sanılan hızlı depolama biriminin, ilginç biçimde telefonda bulunmadığı ortaya çıktı!

Galaxy S10'da UFS 3.0 Yokmuş!

Telefonlara yönelik hızlı depolama standardı UFS 3.0'ın Samsung Galaxy S10'da kullanılabileceği, geçen sene söylenmişti. Hatta Galaxy S10'un UFS 3.0'ı kullanan ilk Samsung telefonu olması bekleniyordu. Ancak incelemelere göre gerçek, böyle olmayacak.

Galaxy S10'un dahili bileşenlerinde yapılan bir inceleme, telefonun UFS 3.0 değil, UFS 2.1'i kullandığını ortaya çıkardı. UFS 2.1, Samsung tarafından Galaxy Note 9 gibi telefonlarda kullanılıyor. UFS 3.0, UFS 2.1'e göre iki kat daha yüksek bant genişliği sunuyor. Veri şeridi başına 11,6Gbps hız sunan UFS 3.0, iki şeritte 23,2Gbps'ye ulaşabiliyor. Yeni 2,5V güç besleme modu ise pil tüketimini azaltıyor.

Samsung, UFS 3.0'ı Galaxy S10'da kullanacağına dair bir söz vermese de, geçen Ekim'deki Qualcomm'un Hong Kong'ta düzenlediği 4G/5G Summit'te 2019'un başında gelecek cihazlarda UFS 3.0 kullanacağını söylemişti. Bu cihazların arasında Galaxy S10'un geldiği sanılmıştı.

TechInsights'ın sökme işlemi sonrasında ne Galaxy S10'un, ne de Galaxy S10 Plus'ın UFS 3.0 depolamayı kullanmadığı anlaşıldı. İncelemeye göre telefon, daha önce Galaxy Note 9 ve diğer telefonlarda görünen KLUDG4U1EA-B0C1 128GB UFS 2.1 flaş belleği kullanıyor. Daha düşük özelliklere sahip Galaxy S10e'nin UFS 3.0 depolamayı kullanmadığı ise açık.

UFS 3 kullanan ilk cihaz, katlanan Galaxy Fold olabilir çünkü Samsung, bundan resmi özellik tablosunda bahsediyor. Galaxy Fold 1.980 dolardan başlayan yüksek fiyatıyla önümüzdeki ay, belirli bölgelerde satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bir firma yeni bir model çıkartıyorsa, en son teknoloji ne varsa o modelin üstünde olmalı ve desteklemeli, öyle şu yok bu yok ama son model, kusura bakma ama o tamamen kandırmaca dır. yani direk çöp oluyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost