Galaxy S3'ü diriltecek yama yolda

Samsung, kendi kendine tuğlaya dönüşen Galaxy S3'lerin sorunu hakkında ilk kez konuştu...

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S3'ü diriltecek yama yolda

Galaxy S3'ün nedensiz yere bozulduğuna yönelik şikayetler, geçtiğimiz hafta internette yankı bulmuştu. Sorun, sadece birkaç aylık Galaxy S3'lerin kullanılmaz hale gelmesine neden oluyordu.

Şimdi ise Samsung, bu soruna engel olacak bir firmware güncellemesi yayınlamaya hazırlanıyor. Az sayıda cepte rastlandığı anlaşılan soruna ilk başta donanımsal bir sorunun yol açtığı düşünülüyordu. Ancak Hollandaca site Tweakers'a göre sorunu çözmek için yeni bir donanıma gerek yok. Siteye göre sorun, firmware'in cihazın anakartını kullanmasıyla ilgili bir bölümünde, yani tamamen yazılımsal.

Soruna çok az sayıda Galaxy S3'de rastlanması nedeniyle S3 sahiplerinin endişelenmesine gerek yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

ee plastik plastik nereye kadar? sonunda böyle balon gibi patlar işte....

bu çöp telefonu alıpda 1500-2000 tl verenin aklına şaşarım bunu alacağıma ikinci el iphone alırım o kadar bütçem yoksada daha düşük bir nokia veya htc alırım. uyanık olmak lazım....

@04 Oca 2013 15:28 sen cok mu uyaniksin senin ozaman burda isin ne git al iphone yi bence cok isisne yarayaca hangi amacla kulanacaksin iphoneyi merak ediyomm

Beyler çekemiyosanız sabunlayın iPhone'dan daha iyi diye illa bi yerde eksik arama çabanız var. Sanki plastik olunca bişey oluyo. Nabıyosun sen o telefonla yerden yere mi vuruyosun ? Temiz Kullan Temiz Kalsın tutturdunuz bi iPhone diye her Android uygulamasının başına sadece "i" koyuyorlar bir de paralı yapıyorlar sonra iPhone' da iPhone. ENAYİYSENİZ IPHONE ALIN. iWhat ?!

@04 Oca 2013 17:42 arkadaşım sen neden her seyi iphone'na getiriyorsun konuyu anlamadım birtek o markamı var belki adam htc ,sony ,nokia yada lg kullanıyor samsung telefon sağlamlık ve kasa konusunda berbat durumda bunu kabul et bütün herkez söylüyor bunu donanımsal olarak çok iyi bunu bir şey demiyorum

ayfoncular yine doluşmuş. bu sorunu yaşayan hiç kimseyi görmedim ve kullanımdan kaynaklandığını düşünüyorum. S III sahibiyim hiç bir romda bu hatayı görmedim. Sağlam bir cihaz herkese tavsiye ederim. Bu arada android developerıyım.

@04 Oca 2013 19:07 Samsung kendisi problemi kabul edip güncelleme gönderiyor sen hala hata yok diyorsun. Kraldan çok kralcısın be kardeşim.

@04 Oca 2013 19:07 developer noliii ki

Bana carsamba gunu geldi

ne varsa sony de var arkadaş , xperia s pwnz

Bendeki S3 aldığım günden beri devamlı donma veya kendi kendine kapanıp açılma yapıyor.

@Qetesh Aynı sorun bendede var

Hayatımın teknolojik alışveriş hatası samsung galaxy s3 almak oldu..

Sen de yorum yaz