Galaxy S4 Active ve Galaxy S4 Zoom geliyor!

Samsung'un Galaxy ailesine katacağı iki yeni cihazla ilgili teknik ayrıntılar gün yüzüne çıktı!

Galaxy ailesi daha da büyüyor

Neredeyse her geçen gün genişleyen Galaxy ailesi ürünlerine katılan iki yeni modele, Galaxy S4 Active ve Galaxy S4 Zoom'a ilişkin teknik ayrıntılar belli oldu. 20 Haziran'da Londra'da düzenlenecek etkinlikte tanıtılması beklenen cihazlar, Galaxy S4'ün farklı kullanıcı ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış sürümleri olacak.

"Daha dayanıklı bir S4" şeklinde tanımlayabileceğimiz S4 Active, çok daha sağlam bir kasaya sahip olacak. Toza ve suya karşı dayanıklı olan telefon özellikle doğa sporlarını seven kullanıcılar için tasarlanmış. S4 Zoom ise pek çok açıdan S4'den daha mütevazı özelliklere sahip olmasına rağmen güçlü kamerasıyla fark yaratacak. 5 inç boyutlu Full HD çözünürlüklü ekran bulunan S4'den farklı olarak 4,3 inç boyutlu Super AMOLED ekrana sahip olacak Zoom'da çift çekirdekli 1,6 GHz hızında işlemci kullanılmış. Telefonun 8 GB boyutlu dahili hafızası microSD kart aracılığıyla genişletilebilecek. Zoom'un benzer telefonlar karşısında fark yarattığı nokta, 16 megapiksel çözünürlüklü kamerası olacak. 10x gücünde optik zoom özelliği sunacağı tahmin edilen telefon özellikle fotoğraf düşkünü kullanıcılar için tasarlanmış.

İki yeni Galaxy serisi modele ilişkin bu özelliklerin cihazların son hallerinde de bulunup bulunmayacağını öğrenmek için Haziran ayı sonuna kadar beklememiz gerekiyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

çorbaya döner mi

bnce en ideali galaxy s4 zoom s2ile s3 arsinda olmus

Galaxy sülalesi demek istediniz heralde.. Her modelin kardeşi, abisi, babası, kuzeni vs. var daha nolsun.

Ana telefonun yanında aynı isimli bu şekilde çöp çöp telefonlar çıkarıyor ya Samsung. Telefon değerini, nadirliğini kaybediyo bence, yanlış bi politika.

İnsanlar bu küçük bilgisayarlar ile saatlerce gözünü ayırmadan işlem yapma alışkanlığı kazandı.Kime bakıyorsam bu küçük cihazlara kafasına kaldırmadan bakıyorlar.Kafalarını kaldırdığında gözlerini kısmak zorunda kalıyorlar.Göz sağlığı için o kadar zararlıki çok kişinin gözü miyop olacak ,uzağı göremeyecek.

@02 Haz 2013 17:19 ONUN İCİN 5.9 İNC EKRAN LAZIM..

14 yasindayim miyop oldum :(

@02 Haz 2013 19:38 Gözlük kullanmaya başladığınızda ne kadar sıkıntı çekeceğininzi söylemek isterim.Gözlüğün bir çok hareketinize engel olacak. Sağlam gözleri çok arayacaksınız.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir