Galaxy S5'ten 16MP'lik bir görüntü sızdı!

Galaxy S5'ten gelen ilk fotoğraf, birçok sorunun cevabını veriyor. Ama hala cevapsız sorular da var!

Galaxy S5'ten 16MP'lik bir görüntü sızdı!

Bir Galaxy S5 modeline ait olduğu iddia edilen fotoğraf, telefonla beraber gelecek kamera hakkında bazı ipuçları verdi. Twitter hesabı @evleaks'e göre resim, bir Samsung SM-G900V'ye, yani Galaxy S5'in Verizon modeline ait.

Paylaşılan görsel dosyasının EXIF verileri, 5312 x 2988'lik bir çözünürlüğe işaret ediyor. Bu ise Galaxy S5'in gerçekten de 16 megapiksellik bir sensöre sahip olduğu iddialarını doğrular nitelikte. Fotoğrafın alıştığımız 4:3 oranının aksine 16:9 oranında çekilmiş olması da dikkat çeken detaylar arasında. Samsung'un geniş ekran fotoğrafları daha düşük çözünürlüklü oluyor: Örneğin Galaxy S4, geniş fotoğrafları 13MP yerine 9.6MP olarak kaydediyor.

Dolayısıyla Galaxy S5, 16 megapiksellik değil, 20 megapiksellik bir kamerayla da gelebilir. Samsung'un ISOCELL kamera lensinin Galaxy S5'te kendine yer bulup bulmayacağı konusu da bilinmezliğini sürdürüyor. Şirket 2014/2015 ceplerinin bu teknolojiye sahip olacağını söylemişti, dolayısıyla ISOCELL kameralı bir Galaxy S5'le tanışmamız olası.

Galaxy S5'in Mart ayında Samsung tarafından gerçekleştirilecek özel bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

4000 mAh vay anasını

Samsung ceo su: Sony 20.7 megapixel kamera yaptı telefona 16 yerine 20 megapixel kamera koyun Mühendis : baş üstüne efendim

Bu S5 değil yazın kenara.

4000 mAh ama ekran çözünürlüğü 2K olursa gene yetmemezlik yapacak.. Ya yeterde ultra parlaklık açmazsan yeter :D

fark eden bişi olmaz o ekranla s4 le aynı şarj süresi olur

Hayal bunlar; bu kadar uçurumu yapmaz samsung...

Kasası mükemmel duruyor.Bataryasi da başarılı gibi 1 gun çok rahat kullanabilicegin oyun web vs genede bitiremezsin gibisinden.

16 Mp den ziyade 4bin lik batarya dikkat çekici

huawei ascend mate phabletin 4050 mAh pili vardı fakat telefonun 6.1" ekranı var samsung 5 inç klasiğini sürdürürse anakart küçülür çerçeve ve düğmeler büyür samsung aynı zamanda dahili bataryayla kendi çapında bir ilk de yapabilir kısacası koreli mühendisler üzerinde çalışıyor efendim

Resimdeki telefonun kamerasi kimsenin dikkatini cekmedi mi ya o ne oyle kocaman telefonda et beni var sanki

4000 mAh battery inandırıcı değil

bataryanın telefonda kapladığı alan s4ünkiyle aynı olduğu halde nasıl bu pil 4000 mah olabiliyor? pil teknolojisi 20 yılda yaptığı ilerlemeye 1 yılda tekrardan mı yaptı?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir