Galaxy S7, 3D Touch benzeri işlevle gelebilir

Yeni dedikodular, Samsung'un yeni amiral gemisine iPhone 6S'in bu özelliğini ekleyeceğini söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S7, 3D Touch benzeri işlevle gelebilir!

Kuvvetli ve hafif dokunmaları birbirinden ayırt etmeye yarayan 3D Touch, iPhone 6'nın ve iPhone 6 Plus'ın en önemli özelliklerinden bir tanesiydi. Bu teknoloji yeni dedikoduya göre Samsung'un yeni telefonlarında da yer alacak.

Wall Street Journal'a göre Galaxy S7 ve kavisli Galaxy Edge, 3D Touch'a benzer bir teknolojiyle gelecek. Aynı sitenin iddiasına göre Galaxy S7, microSD desteği de sunacak. Edge sürümündeyse microSD slotu bulunmayacak. Galaxy S7'nin tasarım açısından Galaxy S6'yla aynı görüneceği ancak arka kamerasının çıkıntılı olmayacağı söyleniyor.

Diğer dedikodular arasında Galaxy S7'de bir USB-C portunun ve retina tarayıcısının olacağı var. Ancak retina tarama işlevinin Galaxy S5'te olacağı da söylenmiş, bu söylentiler gerçeğe dönüşmemişti.

WSJ'ye göre Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılacak, ardından Mart ayında piyasaya sürülecek. Bununla birlikte önceki bazı dedikodular, Galaxy S7'nin Mobil Dünya Kongresi'nden önce tanıtılabileceğini de söylemişti. Bu yüzden çıkış tarihi için kesin bir şey söylemek şu an zor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

iPhone işlevi demeniz saçma. Bundan önce bazı dokunmatik Laptoplardada vardı bu özellik. İsimleri değiştirip sunuyorlar. Bunun nedeni patent ödememek için. Apple a ait bir özellik değil bu..

@TheArrow malesef nexus iphonenin çakması S7 de nexusun türevi, iphone de ne varsa bir sonraki android cihazlarda da o oluyor ??

@14 Aralık 2015 22:58 Tıpkı Androidde ne varsa yıllar sonra iPhonea geldiği gibi...

ne alakası var, zaten komple çakması değil mi android ios un

Apple dan önce Huawei kullandı bu özelliği

Apple'in Her Zamanki Gibi,Teknodan Yoksun,Kucuk Oyunlarla,Piyasayi Domine Etmesi Ve!Buyuk Kazanclar Elde Etmesini Saglayan,İnce Oyunlari(Pazarlama Taktikleri)O Dokunma Olsa Ne Olur Olmasa Ne!Amac Yaptikmi,Ha Al İste 3D Touch=Bullshit (Ne Samsung Ne Apple Faniyim.LgG2Fazlasiyla İsimi Ucuza Goruyor)

ilk Apple kullanmadı uydurma haber... Apple ve Huawei kullanmıştı... ismi değiştirip üzerine yatan Apple hırsız ve dolandırıcıdır...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play