Galaxy S7'nin Kamerası Kendi Kendine Çatlıyor mu?

Samsung'un amiral gemilerinde "kendi kendine çatlama" sorunu mu var? Gelen şikayetler, bunu gösteriyor...

Galaxy S7'nin Kamerası Kendi Kendine Çatlıyor mu?

Samsung'un üst seviye telefonlarında ilk günden beri yaşandığı anlaşılan bir sorunun canını sıktığı kullanıcıların sayısı, giderek artıyor.

Kullanıcıların iddiasına göre Galaxy S7 ailesine ait cihazların kamerası, bir anda "çatlayabiliyor". Herhangi bir dış etki olmaksızın yaşanan bu durumun bazen telefon masanın üzerinde, kimse dokunmazken bile yaşandığı söyleniyor. Sorunu yaşayanlardan Sean adlı bir kullanıcı, başucunda duran telefonuna gece boyunca dokunmamasına rağmen camın "küçük bir kurşun deliği gibi çatladığını" söylüyor.

Google'da yapılacak küçük bir araştırma, Sean'ın başına gelenlerin benzerinin başkalarının da başına geldiğini gösteriyor. Sorunu yaşayan kullanıcıların bazıları kılıf kullandığını, bazıları ise kullanmadığını söylerken çoğu, telefonu düşürmediğini veya herhangi bir şekilde darbe gelmediğini söylüyor.

Samsung, sorunla ilgili sorumluluğu üstüne almazken, yaşananların müşterilerin hatası olduğu konusunda ısrar ediyor. Camı onarmak için 70 dolar talep edilmesi, kullanıcıların canını sıkarken Seattle merkezli bir hukuk firması olan Keller Rohrbach, yaşanan sorunu yakından incelemeye başladı. Dolayısıyla Samsung, yakında bir davayla karşı karşıya kalabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Sacma is Ben 4/5 Kere Dusurdum Cihazi.Metal Cerceve Haricinde Cizik Darbe Yok.Fakat! 7 Aylik Cihazin Home Butonu Uzerinde Boya Atmasi Oldu(kucuk) Kafami Kurcalamiyor Degil..

Benimde 6aylik s7 cihazim c Var hem kamera caminda y seklinde kırık oldu hemde ön ana ekran ortada cizik seklinde kırıldi aynı olay abimin s6 edge + oldu bu bir tesadüf olamaz

Benim es 7 edge ninde home tuşu boya attı

Zaten iphone kusursuzdu canim. Daha 3g doneminde kasa çatlamasi 4g de elektrik çarpmasi 5 de şarj çipi u2 entegresi batarya 6 da eğilme 7 de boya atma ....... Bunlar ne oldu kimuzerine gitti. Bu abd apple faşistligi yuzunden samsungu batirmak istiyor. Tekel olmak istiyor.

@02 Ocak 2017 11:25 ben 7 kullanıyorum boya atma falan yok yalan atma

Küçük bir kamera camı 70$'sa vay halimize!. Sonuç itibariyle o kamera komple değişiyor ama değiştirilen kamera sağlamsa camı tamir edilerek tekrar kullanıma sunulabilir. Tek yapılması gereken müşteriden bunun için onay almak. Yani teknik servis camı değiştirilmiş kamera takıcam 30$, sıfır kamera istersen 70$ diyebilir!. Ki buradaki önemli nokta cam ancak yüksek basınç altında kırılır. Yani yeni kamera takılırken onun camı da kırılabilir. Ama camı değiştirilende bu sorun daha az görülecektir.

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir