Galaxy S8 İddialara Göre En Kırılgan Telefon!

Galaxy S8'in şimdiye kadarki "en kolay kırılan" telefon olduğu iddia ediliyor ve bundan çok memnun olan birileri var!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S8 İddialara Göre En Kırılgan Telefon!

Elektronik cihazlar için uzatılmış garanti hizmeti sunan SquareTrade, geçtiğimiz günlerde Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ın ne kadar kırılgan olduğunu gösteren bir video yayınladı. Telefonun herhangi bir yüzü üzerinde kırılabilen ilk telefon olduğu iddia ediliyor.

Motherboard'un haberine göre onarım firmaları, Galaxy S8 ve S8 Plus'ı onarmaktan oldukça memnunlar. Bunun nedeni, cihazın popüler, kırılgan, pahalı ve onarımının nispeten ucuz olması. Yeni Galaxy S8'lerin kırılganlığının nedeni, ekranının yanlara doğru genişlemesi. Cihazın iki yüzü de Gorilla Glass 5 ile kaplı ancak bu, onu düşürdüğünüzde hasar görmeyeceğini garantilemiyor.

Samsung Galaxy S8 BreakabilitySamsung Galaxy S8 Breakability
SquareTrade put the Samsung Galaxy S8® and S8+® to the test and found no matter how you drop it, the "screen without limits" is no match for the sidewalk. Need to protect your device? Enjoy 20% OFF all mobile plans (up to $20) at when you enter: Galaxy20 Code expires on 4-30-2017

Onarım firmaları, şu sıralar sigorta firmalarıyla yarışıyorlar ve ekran değişim masrafını 200 doların altına çekmeye çalışıyorlar. Onarım firmaları, bunu başarmaları halinde kullanıcıların sigortaya ihtiyaç duymayacağını söylüyorlar. Galaxy S8'in ekran onarım fiyatları, S7'ye kıyasla daha uygun ancak bunun nedeni tam olarak bilinmiyor (parçaların global tedarik zincirinin bir fonksiyonu olması nedeniyle).

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play