Galaxy S8 Plus'ın Pili, Galaxy Note 7'ninkiyle Aynı!

Samsung'un yeni telefonu Galaxy S8 Plus'ta yapılan incelemeler, pil konusunda ilginç bir sürprizi ortaya çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S8 Plus'ın Pili, Note 7'ninkiyle Aynı!

Samsung'un Galaxy Note 7 fiyaskosunun tekrarlanmaması için birçok somut adım attığını biliyoruz. Bu adımlar arasında kapsamlı bir pil testi programı var. Ancak Samsung'un Galaxy S8+'ta kullandığı pil, sorunun pilin tasarımından çok kalitesinden kaynaklandığını söylüyor.

iFixit'in incelemelerine göre Samsung'un Galaxy S8+'ta kullandığı pilin kapasitesi, tasarımı ve toleransı, Galaxy Note 7'nin pilindekiler ile tamamen aynı. Hatta Galaxy S8+'ın pili, Galaxy Note 7 pillerini sağlayan üreticiyle aynı.

iFixit'in bulgularına göre pilin cihaz içindeki konumu, boşluklar ve takviyeler, "Galaxy Note 7'ye çok ama çok benziyor". Onarım uzmanları, Samsung'un en son amiral gemisinin pilinin yerinden çıkartılmasının da çok zor olduğunu söylüyor. Yani pili değiştirmek eskisinden daha zor.

Tasarım benzerlikleri, Samsung'un yeni telefonunun aynı kaderi paylaşacağı anlamına elbette gelmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bence s7 note de pil sorunu yoktu pil sorunu olsaydı aşarlardı hızlı bir şekilde asıl sorun mimari hataydı ama samsung anlaştı pil firmasıyla pil firmasını suçladı.su geçirmez özelliği olduğu için pil ısınıp o şekilde patladı asıl sorun mühendislik hatası.pil firmasını değiştirdiler ikinci pili taktılar ama pil yine patlıyor demekki problem pilde dğeil mühendislikte.kendi prestiji düşmesin diye pil firmalarıyla anlaşarak suçlu pil firmalarına attılar.

samsung güvenini zedelemiştir..bir tane s8 patlarsa note 7 r mi fe mi ne ise; kesinlikle yüksek seviyede değer kaybeder..aynı bağın ürünleri (piller) olduğuna göre millet korkarak ya alır veya hiç almaz..Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer..atasözü

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play